Google AI nyní vyvíjí vlastní umělou inteligenci, která tvoří sama sebe

Rudolf Nečas / 26. května 2017 / Tech a inovace

zdroj: likedin.com

Nejde o žádný Skynet. Doufejme.

Pokud jde o navrhování umělé inteligence, je Google vážně dobrý. Jeho nejznámější neuronová síť, DeepMind, je schopná „snít“ a pochopit výhody zrady. Je také lepší než kterýkoli živý člověk v nekonečně složité hře, Go. Sundar Pichai na minulé konferenci Google I / O 2017 přednesl několik pozoruhodných komentářů o AutoML, jiném procesu neuronové sítě, který vrstvu po vrstvě generuje komplexní kód a algoritmy, aby se „učil“ o svém prostředí.

Obvykle každá z těchto vrstev musí být vytvořena lidmi, což trvá určitou dobu. Společnost Google měla skvělou představu o tom, aby si už existující umělá inteligence vytvářela vlastní vrstvy kódu a jak se ukázalo, dokáže to mnohem rychleji a efektivněji než lidé.  Umělá inteligence od společnosti Google se tak stala svým vlastním tvůrcem. Doprovodný Blogový příspěvek výzkumných pracovníků, kteří pracují na projektu, porovnává novou umělou inteligenci s dítětem.

„Řídící neuronová síť může navrhnout modelovou architekturu “ dítěte „, která pak může být trénovaná a hodnocena na základě kvality pro konkrétní úkol,“ píší. Bez ohledu na úkolu je v celém rozsahu monitorována řídícím algoritmem AI a umělá inteligence využívá zpětnou vazbu pro zlepšení „dítěte“. „Tento proces opakujeme tisíckrát – generujeme nové architektury, testujeme je a dáváme zpětnou vazbu kontroléru, aby se z ní učil.“

foto: foter.com

Procedura AutoML se nyní uplatňuje při rozpoznávání obrazu a modelování jazyků. Tým si všiml, že AI vytváří programy, které jsou na stejné úrovni jako nejnovější modely navržené světovými odborníky na strojové učení.

Zajímavé je, že ačkoli lidmi navržena umělá inteligence a programy ní vyrobené vykazují mnoho programovacích podobností, existují některé klíčové rozdíly. V posledních výtvorech se objevily malé podprogramy, o kterých se zdá, že pro lidské programátory nemají zjevné využití. Tým naznačil, že tento akt samoprogramování by mohl být umístěn do rukou laiků. Což sice na první pohled zní divně, ale taková umělá inteligence by nám uměla usnadnit život.

Na začátek by stačilo „syrové“ AI, které dokáže samo vytvořit kód. Kdokoliv by pak mohl zadat několik základních příkazů, jako kdyby zadával „objednávku“ pro určitý typ programu na míru. Pak by stačilo stisknout tlačítko a umělá inteligence by se mohla pustit do práce, vše sama vyvinout a nakonec by se změnila na software, který si zákazník přeje. Zdá se, že budoucnost k nám neúnavně spěchá a umělá inteligence bude hrát obrovskou roli v našich životech pravděpodobně dříve, než jsme si mysleli.

zdroj: iflscience.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]