0

sdílení

Geniální ředitel, který dává zaměstnancům 2000 dolarů na dovolenou tvrdí, že lidé jsou produktivnější

/ 12. října 2016 / Tools a Produktivita

Existují lidé, kteří se zdráhají vzít si v práci dovolenou, kterou si zaslouží, ze strachu z toho, co se bude dít v jejich nepřítomnosti. Mark Douglas, výkonný ředitel marketingové společnosti SteelHouse, narazil na tento problém.

 

Když řekl svým zaměstnancům, že si mohou vzít dovolenou, kdykoli to bude pro ně nejvhodnější, mnoho z nich nevědělo, jak reagovat.
Pak dostal Mark nápad. Proč nezaplatit svým zaměstnancům, aby si vzali dovolenou kamkoli budou chtít? Samo o sobě to není příliš překvapivý tah, ale v tomto případě měl Mark ve skutečnosti na mysli zaplatit svým zaměstnancům bonus ve výši $ 2,000, které by byly použity pouze na jejich volný čas.

foto: © SteelHouse / facebook.com
Jinými slovy, pokud budeš pracovat pro Markovu společnost, jednou za rok můžeš jet kamkoli budeš chtít. Samozřejmě, někteří lidé prostě chtěli bonus, aniž by ho museli utratit na dovolenou. Ale Mark v této otázce nechtěl dělat kompromisy. „Chci, abyste někam vycestovali a strávili tam pěkný čas,“ trval na svém.

Výsledky jeho nápadu mluví samy za sebe. Za poslední tři roky jen pět lidí z 250 zaměstnanců opustilo společnost a tři z nich to udělali z důvodů nesouvisejících s prací. Ukázalo se také, že po jejich „bonusové“ dovolené se Markovi zaměstnanci vrátili s novými zásobami energie a jejich produktivita je mnohem vyšší.

foto: © SteelHouse / facebook.com

Mark je přesvědčen, že jiné společnosti by udělaly dobře, kdyby napodobily jeho nápad. Věří, že vše, co musí udělat, je přijmout, že to funguje, a pak se to nebude zdát jako bláznivý plán, který ohrožuje jejich úspěch.

Jedna věc je říct svým zaměstnancům – Máte tři týdny dovolenou. – Jak je to ve většině společností,“ říká Mark. „A věc druhá, když oznámíte, že na ni dostanou nějaké peníze, a pokud je nechtějí použít na svou dovolenou, pak jednoduše nedostanou nic. Je to efektivnější způsob, jak přesvědčit své zaměstnance, jak důležité je odpočinout si. „

zdroj: vedelisteze.sk , zdroj titulní fotografie: koláž
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]