Futuristická myčka nádobí na lidský pohon šetří peníze, čas a prostor

Rudolf Nečas / 20. dubna 2017 / Tech a inovace

zdroj: pexels.com/youtube.com

Mytí nádobí bude hračka.

Ruční mytí nádobí umí být pěkná otrava, a proto Chen Levin navrhl malou myčku poháněnou lidskou energií, která se vejde i do těch nejmenších prostor. Odhaduje se, že do roku 2050 bude 75 % světové populace žít v městských oblastech. Ačkoli urbanizace představuje velké příležitosti, bude obrovskou výzvou zajistit, že energie a prostor budou efektivně a spravedlivě rozděleny pro ty, kteří budou bydlet ve městech. Myčka s názvem Circo Independent od izraelského inženýra Chena Levina snad pomůže splnit požadavky hustého osídlení ve městech budoucnosti.

foto: youtube.com

Circo Independent je navržena pro malá místa a má sloužit těm, kteří si buď nemohou dovolit klasickou myčku, nebo na ni nemají místo. Chen chce podpořit lidi, kteří myjí nádobí ručně, neboť tato činnost zabírá poměrně dost času a také spotřeba vody není zrovna nejnižší. Circo Independent je také skvělou volbou, pokud žiješ mimo elektrickou síť, nebo nemáš přípojku na vodovod.

A takto myčka funguje: Zásobník naplníš vodou, přidáš tabletu octanu sodného, ​​která pomáhá ohřívat vodu a nakonec přidáš trochou čisticího prostředku. Odstředivka poháněná klikou rozstřikuje vodu v celém vnitřním prostoru myčky, čímž umyje nádobí. Podle Gizmag trvá umytí nádobí pouze jednu minutu.

Ale takové „praní“ talířů asi nebude stačit na veškerou špínu. Abys například z pekáče dostal nějaké připálené jídlo, budeš to muset udělat ručně. Ale na běžné mytí nádobí může být Circo Independent dobrým řešením.

Chen navrhl myčku jako závěrečný projekt pro jeho titul v industriálním a udržitelném designu. Během prezentace Chen ukázal prototyp myčky i jeho designový plán a modely. Circo je v současném návrhu jen malá myčka, do které se vejde pár talířů, ale pokud bude Chen svůj projekt dále rozvíjet, možná se dočkáme i větších verzí myčky.

 

zdroj: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]