0

sdílení

Francouzský zákon umožní v určitou dobu ignorovat e-maily od šéfa

Linda Cebrová / 5. ledna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: telegraph.co.uk/wework.com

Francie zavádí oficiální offline hodiny pro zaměstnance.

 

Nový rok 2017 nemusí být jen příležitostí zamyslet se nad minulostí, ale také správný čas vytvořit si plán do budoucna. Ve Francii dostane zřejmě novou chuť do života mnoho pracujících lidí. Od 1. ledna totiž země přijala zákon, který vyžaduje, aby společnosti s více než 50 zaměstnanci vyhradily takzvané offline hodiny. Během této doby budou mít zaměstnanci právo ignorovat e-maily a jiné povinnosti z online světa.

fr
zdroj fotografie: mooxidesign.com

Zaměstnavatel tak nebude mít právo potrestat své pracovníky, když si odmítnou zkontrolovat e-mailovou mimo určené hodiny. Potřebuje tvůj šéf doplnit tabulky, právě když si pochutnáváš na večeři? Má smůlu, nemusíš se tím zabývat, protože právně bude vše pořádku. Tedy pokud pracuješ ve Francii. Jaká bude však realita se můžeme jen domnívat.V praxi se bude zřejmě řešit i nějaké morální hledisko a snaha nepokazit si dobré vztahy se zaměstnavatelem.

Startup Stock Photos
zdroj fotografie: climate-kic.org

Dohoda není zcela revolučním řešením. V minulosti mnoho společností přišlo s nařízením zákazu kontaktování zaměstnanců po ukončení pracovních hodin. Technologické firmy mají především obavy, že by to mohlo ublížit jejich celkové produktivitě v kanceláři. Mnoho pozic si zakládá na aktuálnosti a výpadky by mohly nabourat celkový chod firmy.

off
zdroj fotografie: officelovin.com

Nicméně stále se jedná o jeden ze zásadních kroků, které bude většina francouzských firem pravděpodobně respektovat. Pracovní a soukromý život Francouzů by se měl dostat do rovnováhy. Nemělo by se stát, že zaměstnanci budou muset z ničeho nic všeho nechat a začít se věnovat pracovním povinnostem jen proto, že si to šéf předsevzal. Mohlo by to také eliminovat tlak při prokazování pracovní loajality tím, že zaměstnanec musí pracovat kdykoli ho o to někdo požádá.

zdroj: engadget.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]