Francouzský miliardář podpořil český startup Cera, který pomáhá pacientům

/ 21. dubna 2017 / Startupy

zdroj: twitter.com/Fb cera

Česko-britský startup Cera, který se profiluje na zdravotnictví, získal další investici a to její oficiální vstup na britský trh započal teprve loňského roku na podzim. Společnost získala z fondů investorů finanční prostředky ve výši 1,4 milionu britských liber. Částka je včetně injekce od francouzského miliardáře Xaviera Nielova a jeho fondu Kim Ventures. Celkově už získané investice do ambiciózního projektu v oblasti sociální péče činí 2,7 milionu liber.

“Uber pro sociální péči”

Touto větou popisuje jeden ze spoluzakladatelů společnosti Cera Marek Sacha svůj projekt. Vize a aktivity tohoto “mladého” projektu, vždyť to není ani rok od vstupu na trh, jsou jednoduché a přitom tolik potřebné.

Cera zajišťuje na požádání sestřičky, pečovatele i doktory pro seniory. Zadáš svoji poptávku a do čtyř hodin máš zajištěnou potřebnou zdravotnickou péči. Internetová služba funguje nonstop. Nečekej žádné volání, na platformě vyklikáš, co přesně potřebuješ a celý proces se sám rozběhne. Markova slova o Uber pro sociální péči jsou tak jistě na místě.

Mimochodem, věděl jsi, že Marek, který dříve působil například u Rohlik.cz se letos objevil i v žebříčku Forbes talentovaných Čechů 30 pod 30. Jeho společníkem je Ben Maruthappu.

foto: FB cera

Peníze na uzavření další spolupráce

Kam poputují nově získané finanční prostředky prozradil druhý ze spoluzakladatelů Ben: “Společnost využije část peněz pro uzavření partnerství, jako například s firmou Uber. Uzavřením spolupráce dáváme našim pacientům jednodušší přístup k dopravě. Nepotřebují tak vlastnit smartphone a shánět si sami dopravu do nemocnice.”

Možností, jak by Cera s Uber mohly vzájemně kooperovat, je ale ještě více. Společnost Cera by ráda poskytovala svým uživatelům i další technické služby. “Jako ilustraci bych uvedl například dodávku potravin nebo o dojezd praktického doktora do bytu zákazníka na požádání,” vysvětluje Ben.

Jedinci bez chytrých telefonů tak už nebudou znevýhodněni a za pomocí svých pečovatelů budou mít přístup k výdobytkům dnešní technologické doby. Nechme se překvapit s čím Marek a Ben přijdou v příštích měsících.

 

Zdroj:

http://uk.businessinsider.com/cera-has-raised-14m-from-investors-including-xavier-niel-2017-4

https://www.joincera.com

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]