0

sdílení

Francouzské bistro nezvládá nápor zákazníků poté, co omylem získalo Michelinskou hvězdu

Simona Hanzelová / 28. února 2017 / Zajímavosti

zdroj: cdn.newsapi.com.au/welt.de

Skromné ​​francouzské bistro omylem získalo Michelinskou hvězdu. Spletli si ho se stejnojmennou luxusní restaurací u Paříže.

 

O malém bistru Le Bouche à Oreille ve středofrancouzském městečku Bourges donedávna ještě nikdo netušil, nyní však praská ve švech. Společnost Michelin, která oceňuje ty nejlepší restaurace, mu nedávno omylem udělila prestižní Michelinskou hvězdu, a zařadila ho do nejnovějšího vydání svého bedekru.

zdroj: cdn.newsapi.com.au

Když se řekne restaurace oceněná Michelinskou hvězdou, pravděpodobně se ti vybaví honosné restaurační zařízení se stříbrným jídelním servisem a bílými ubrusy, ve kterém ti nejlepší šéfkuchaři podávají ty nejvybranější gurmánské speciality. Po návštěvě tohoto maličkého bistra, které bylo omylem oceněno, však zůstali reportéři, televizní štáby a zákazníci pořádně v šoku. Ukázalo se, že bistro je ve skutečnosti levná jídelna se čtyřmi zaměstnanci, kterou navštěvují především dělníci, a tříchodové menu v něm lze dostat již za 12,50 Eur.

K této bizarní situaci došlo pouze díky záměně. Společnost Michelin ve skutečnosti ocenila stejnojmennou restauraci, která se však nachází ve městě Boutervillier u Paříže, a výzdobou, stylem a špičkovým menu za 48 Eur dokonale sedí na popis restaurace oceněné Michelinskou hvězdou. Jednu takovou již dokonce v roce 2015 získala.
zdroj: welt.de

Mýlit se je lidské. Nejdůležitější však je, že tento omyl nikoho negativně neovlivnil,“ zhodnotil situaci mluvčí společnosti Michelin.

I když došlo k rychlé nápravě omylu, maličké bistro od té doby čelí takovému náporu hostů, na jaké dosud nebylo zvyklé. „Volají k nám noví zákazníci, kteří chtějí zarezervovat stůl, a zároveň máme i své stálé zákazníky. Problém je však v tom, že nemáme dostatek prostoru,“ postěžovala si na enormní zájem a nečekanou publicitu Véronique Jacquet, která toto maličké bistro provozuje.

zdroj článku: telegraph.co.uk 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]