Firma Apple se pouští do celosvětového vzdělávání svých zákazníků

Richard Vitkovský / 3. května 2017 / Tech a inovace

zdroj: pexels.com

Firmu Apple zná určitě každý člověk narozený po roce 1970. Vždyť pojmy iPhone, Macbook nebo iPad budou vždy legendami. Nejnověji v nabídce firmy nenajdeš jen elektroniku, ale díky svým kurzům z tebe udělá například šikovného grafika.

I když momentálně ze sídla společnosti nepřicházejí nové informace o příští generaci telefonů a tabletů, neznamená to, že firma nemá žádné eso v rukávu. Má a tentokrát opravdu nečekané. Vždyť koho by napadlo, že se dočká něčeho takového, jako jsou vzdělávací kurzy přímo v Apple Store! Ale je to opravdu tak. Pokud se chceš vzdělávat, tak je tu příležitost, jaká tu ještě nebyla. A týká se každého ze 495 “ jablíčkových “ obchodů na světě.

Tucty vzdělávacích kurzů v Apple Store již brzy

Ano, četl jsi dobře. Takové množství kurzů se chystá už od příštího měsíce. Na výběr budou rozmanité kurzy. Rád skládáš hudbu? Najdeš si ten svůj. Rád fotíš krajinky nebo dokonce akty? Chceš pochopit kompozici a osvětlení? Tak vzhůru na kurz fotografie. Máš cit pro design? I takové lekce budou k dispozici. Máš kruhy pod očima z celodenního ťukání kódu do počítače? I ty si přijdeš na své. A to zdaleka není všechno.

apple storezdroj fotografie: pexels.com

Všechny kurzy se skrývají za sloganem Today at Apple. A co je ještě zajímavé? Vést je budou opravdoví odborníci ve svých oblastech a sem tam se ve vybraných městech dočkáš přednášky od nějakého světového umělce nebo hudebníka.

Každý si najde to své

Aby byl o kurzy opravdu zájem, programy byly vybrány speciálně podle choutek zákazníků. A aby se zkušenější nenudili a začátečníci zvládali to, co bude třeba, připraveny budou různé úrovně. Například kdo chce být fotografem, projde si soustavou základních lekcí o focení a editování. Pokročilejší se mohou zúčastnit foto procházek přímo v terénu, kde se naučí o světle, stínech, o focení portrétů a o schopnosti vyprávět příběh prostřednictvím fotografie.

Tímto však překvapení nekončí. Dveře mají otevřené i učitelé. Dozvědí se, jak propojit klasickou formu vyučování s moderními technologiemi. Myslelo se i na rodiny z dětmi. Hodina pro děti se zaměří například na tvorbu hudby nebo na jednoduché kódování s pomocí robotů.

„V srdci každého Apple Store je touha vzdělávat a inspirovat komunity, kterým sloužíme. Je to jedna z cest, jak lépe posloužit lokálním zákazníkům a podnikatelům.Vytváříme moderní centra měst, kde je každý vítán. Místa, kde se spojuje to nejlepší z Applu – což ve výsledku může přispět k objevení nového směru u lidí, pokud posuneme jejich schopností na jiný level,“ řekla viceprezidentka Applu Angela Ahrendts.

zdroj: czechcrunch.cz

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]