0

sdílení

FinGOOD se rozrůstá, po hodinkách Prim můžeš investovat do firmy, která vyrábí dresy pro tenisové špičky!

/ 2. března 2017 / Z Česka

zdroj: fedcup.com

Crowdfundingové portály rostou jako houby po dešti. A to je dobře, vždyť díky ním mohou zajímavé projekty spatřit světlo světa. FinGOOD podporuje projekty, které mají celosvětový dosah.

FinGOOD je nová on-line platforma, která umožňuje přímé investice do českých firem. Propojuje investory se společnostmi, které díky crowfundingu získají další prostředky pro svůj rozvoj. Narozdíl od ostatních portálů zde ale můžeš vydělat! Výnos se vyplácí každý měsíc, takže v případě vydařené investice máš stabilní měsíční příjem. O stav svých financí se nemusíš bát, platební styk probíhá pod dohledem České národní banky.

Nově můžeš prostřednictvím tohoto startupu investovat například do firmy ALEA, která vyrábí a dodává dresy pro český fedcupový a český daviscupový tým. A kdo by nechtěl být součástí jedné z nejprestižnějších tenisových soutěží?

zdroj: Youtube

Po společnosti ELTON, tradičním výrobci hodinek Prim, který díky hipster boomu slaví úspěch, jde o další významnou výrobní společnost, která se rozhodla touto formou získat prostředky na svůj další rozvoj. Obě firmy mají celosvětový dosah a evidentně se jim daří.

„Po loňském úspěchu, kdy se nám podařilo naplnit investiční cíle u společností ELTON už několik dní před vypršením termínu, jsme rádi, že můžeme vypsat další investiční příležitosti. I tentokrát jde o tradiční české firmy, které na trhu působí dlouhodobě, jsou úspěšné a rozhodly se získat prostředky na svůj další rozvoj od investorů právě prostřednictvím sdílené ekonomiky,“ říká Marek Galetka, spoluzakladatel a jednatel platformy finGOOD.cz, která investory motivuje i tím, že do každé nabídky vloží 10 % ze svého.

DSC_8525

 Zakladatelé platformy finGood, Marek Galetka a Roman Vyorálek, zdroj: osobní fotografie

Platforma finGOOD umožňuje prostřednictvím tzv. peer-to-business půjček (tuto “půjčku” známe ze startupu Zonky, kde lidé půjčují lidem) investovat do českého průmyslu a zajímavým způsobem zhodnotit své prostředky.

Výrobce dresů ALEA by rád vybral tři miliony korun. Vybrané peníze chce investovat do technologického pokroku. Můžeme se tak zřejmě těšit na technologické vychytávky a lepší materiál.  Že by projekt nevyšel, se nemusíš bát. Alea obléká 25 reprezentací, mezi nimi i český fedcupový a český daviscupový tým a v příštích letech plánuje expanzi do zahraničí.

Pokud tě tento projekt zaujal a rád bys investoval do české firmy, koukni na web.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]