Farma, která bourá mýty o pěstování zeleniny

Miroslav Lukáč / 7. dubna 2017 / Eko

zdroj: buzzistasyonu.com

V době, kdy si musíme dávat pozor na všechno, co jíme, z důvodu, že se nedá věřit složení a potraviny jsou častokrát plné umělých přísad a chutí, přichází společnost, která pěstuje zeleninu zcela jiným způsobem.

Ve staré továrně v Newarku, New Jersey, s rozlohou 6 410 m 2 se pěstuje listová zelenina a bylinky bez použití půdy, pesticidů a slunečních paprsků. Používá pouze 5 % vody oproti běžnému zemědělskému pěstování.

Cílem je poskytnout domácí potraviny místní komunitě obyvatel, a to tím, že dokáže vypěstovat více než 970 000 kg zeleniny jako je např. kapusta, řeřicha nebo bazalka ročně. Konečným a komplexním cílem společnosti je také bojovat s hladem na celém světě.

Uvnitř největší indoorové vertikální farmy na světě AeroFarms rostliny rostou díky patentovanému aeroponickému systému.

zdroj foto: laughingsquid.com

Řada světelných diod nebo LED světel osvětluje rostliny v přesné vlnové délce podle potřeby, což způsobí, že se živiny dostávají do plodiny přes umístění kořenů v prostoru s rosou.

Na rozdíl od konvenčních farem společnost využívá bílý materiál vyrobený z recyklovaných plastových lahví namísto půdy.

V rozhovoru pro Reuters spoluzakladatel a výkonný ředitel pro marketing Marc Oshima řekl, že tím, že produkují plodiny v interiéru, AeroFarmy vypěstují produkty lepším způsobem než klasické zemědělství. Ve skutečnost jsou schopni vyprodukovat více až o 75 %.

zdroj foto: trueviralnews.com

Používání o 95 % méně vody při pěstování rostlin a o 50 % méně hnojiv s absolutně nulovým využitím pesticidů, herbicidů a fungicidů se jeví jako předzvěst budoucnosti zemědělství a představuje zcela novou úroveň produktivity s minimálním dopadem na životní prostředí a prakticky nulovým rizikem.

Zakladatel David Rosenberg si myslí, že “ firma bude mít v budoucnosti stále větší a větší vliv na pěstování listové zeleniny a jiných plodin. A že budoucnost bude úplně jiná, než si nyní myslíme, a to především díky informacím a datům.

zdroj: futurism.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]