Experti tvrdí, že v budoucnu se vedle Tesly budou ostatní auta zdát zastaralá

Kristína Vavrová / 9. dubna 2017 / Tech a inovace

zdroj: pinterest.com/pixabay.com

Autopilotní systém od Tesly pravděpodobně ovlivní celý automobilový průmysl od technologií přes ekonomiku vozidel až po bezpečnost jízdy.

Autonomní řídící systém Autopilot se neustále zlepšuje a přináší funkce, které dělají cestování nejen bezpečnějším, ale také radostnějším. Systém byl poprvé použit v roce 2014 a od té doby se hardware i software stále přibližují k autonomii, která vyžaduje nulovou lidskou interakci. Automatický tempomat jednající na základě provozu, automatické měnění jízdních pruhů či přivolání auta prostřednictvím telefonní aplikace. To jsou všechno funkce, které se software učí z chování samotných řidičů.

zdroj: tesla.com

Technický analytik Adam Jonas v nedávném rozhovoru pro CNBC objasnil, co Autopilot může znamenat pro zbytek automobilového odvětví. Podle něj je jasné, že autonomní auta společnosti Tesla budou vést ke zrychlenému technickému zastarávání všech ostatních aut, která dnes existují. Jen v US se to týká okolo 250 milionů aut s hodnotou 2 trilionů dolarů. Na rozdíl od nich, Tesla auta obsahují technologie, díky kterým jsou auta schopná učit se nové funkce, takže jejich hodnota neklesá tak rychle.

zdroj: tesla.com

Tesla také mění ekonomiku elektrických aut – uznává, že tyto vozy jsou pro soukromé účely pouze pro bohatší spoluobčany, a tak přináší modely přizpůsobené k tomu, aby se staly součástí velkých vozových parků a zvládaly ujít vzdálenosti 50,000 až 100,000 mil ročně. V rámci těchto modelů by měla být návratnost investice pod 3 roky.

zdroj: pixabay.com

Důvod, proč Tesla se systémem Autopilot postupuje tak rychle, je i ten, že množství dopravních nehod neustále stoupá. Jak Jonas tvrdí, to je zapříčiněno lidskou hloupostí, která zatím postupuje rychleji, než schopnost strojů učit se nové funkce. Samořídící Tesla auta by mohls být skvělým řešením pro tuto situaci a zabránila by zbytečným úmrtím na silnicích.

zdroj: futurism.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]