0

sdílení

Elon Musk do vesmíru vypustí 4425 satelitů, aby celý svět pokryl vysokorychlostním internetem

Timotej Vančo / 23. listopadu 2016 / Business

SpaceX pod Muskovo velením plánuje mnoho zajímavých a vizionářských projektů. Jeden z nich je i poskytnutí vysokorychlostního internetu každému a kdekoliv.

 

Elon Musk je jeden z největších vizionářů naší doby. Kromě prodeje elektromobilů, baterií, solárních střech a vývoje Hyperloopu také řídí vesmírnou společnost SpaceX. S tou má v plánu cestovat na jiné planety a objevovat vesmír. Kromě plánované kolonizace Marsu v příštím desetiletí by Musk chtěl poskytnout vysokorychlostní internetové připojení po celé planetě.

V rámci tomuto projektu plánuje Elon Musk na naši oběžnou dráhu vypustit až 4425 satelitů, což je trojnásobek všech satelitů, které kolem naší planety obíhají nyní. Tyto satelity by dohromady každému zákazníkovi poskytly rychlost internetu až 1 Gbps. Tento plán Elon Musk prezentoval už v minulém roce, ale až teď se dostal ke schválení na stůl FCC komise.

podle-expertů-by-se-děti-měli-uz-od-4-let-ucit-o-robotech-a-programování
 Foto: nbcnews.com

Společnost b ytakové pokrytí podle předpokladů vyšlo na 10 miliard dolarů. Google je se svou investovanou 1 miliardou prvním investorem tohoto projektu. Satelity jsou navrženy tak, aby vydržely na orbitě alespoň 5 – 7 let se vzdáleností oběhu kolem zemského povrchu přibližně 1150 – 1320 km, což je více než vesmírná stanice ISS. Hmotnost každého satelitu je přibližně 400 kg.

Projekt má dvě fáze. V první fázi plánuje SpaceX do vesmíru vyslat 800 satelitů, které by pokryly vysokorychlostním internetem USA a jiné lokace. Později budou přibývat další satelity, aby pokryly celý svět. Celý tento plán by měl celkem trvat 5 let.

Nové podání na FCC také odhalilo, jaký vliv má Elon Musk ve společnosti SpaceX. Momentálně v ní vlastní 54% akcií, což je dvakrát více než v případě společnosti Tesla.

Zdroj článku: engadget.com , zdroj titulní fotografie: The Undergraduate Times
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]