0

sdílení

Elon Musk se dal na vertikální integraci. Je mu jedno, že ostatní podnikatelé se jí vyhýbají

Timotej Vančo / 6. listopadu 2016 / Business

Jaké budou další kroky Elona Muska v jeho byznys plánu s Tesla a SolarCity?

 

Tesla a SolarCity jsou dvě rozdílné společnosti, které Elon Musk spojil do jedné. Společnost na výrobu aut spojovat dohromady se společností pro solární panely nemusí na první pohled dávat velký smysl. Někomu to možná nedává žádný význam, ale CEO Tesly, Elon Musk, má na to úplně jiný pohled a věří tomu, že to Teslu zvedne nahoru. Tento systém podnikání se jmenuje vertikální integrace, což je něco, co už mnoho moderních byznysmenů nepraktikuje desítky let.

Toto je úryvek z jednoho nejnovějšího blogu od Tesly:

Tesla a SolarCity mají obrovskou šanci vytvořit vertikálně integrovanou společnost, která nabízí end-to-end produkty s čistou energií. SolarCity, které do spolupráce přináší solární panely na vysoké technologické úrovni, například i nejnovější Powerwall 2, který maximalizuje celý systém benefitů v kombinování s produkty od Tesly, jakými jsou Tesla Model S, Model X a nejnovější Model 3.

Elon-musk-is-borrowing-another-150-million-from-goldman-sachs-to-buy-moře-tesla-stock

Foto: thinkapple.sk

Mnoho výrobců automobilů by udělalo cokoli, aby se vyhnulo tomuto kroku. Již 30 let je styl výroby automobilů „na přesný čas“ cílem mnoha výrobců. Přišli s tím Japonci a zbytek jen následoval. Komponenty pro výměnu problémových částí aut se objevují po celém světě za nízké náklady, což umožňuje výrobcům jednoduchou reklamaci.

Musk to ale nechce dělat touto cestou a mezitím se také stal nejznámějším prominentním obhájcem pro vertikální integraci.

Elon Musk, chairman of SolarCity and CEO of Tesla Motors, speaks at SolarCity's Inside Energy Summit in Manhattan, New York October 2, 2015. REUTERS/Rashid Umar Abbasi/File Photo
Foto: ft.com

Pro Teslu je možná zbytečné, že získává SolarCity pro jejich solární byznys plán. Naopak Musk vidí Teslu a SolarCity jako ekosystém, který prodává auta jezdící na solární energii zachycenou solárními panely a uchovává ji v bateriích. Musk určitě není hloupý, ale vedle toho, jak slíbil, že bude stíhat výrobu aut (což zatím nestíhá) a investovat do jiných byznysů a doufat v pozitivní odezvu na spojení Tesly a SolarCity u zákazníků, kteří si koupí všechny produkty je zatím vysoký risk. Já mu věřím a doufám, že svět za několik let nebude závislý na fosilních palivech tak, jak je dnes.

Zdroj článku: businessinsider.com , zdroj titulní fotografie: youtube.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]