0

sdílení

Elon Musk potvrdil, že letos prozradí, kde se bude nacházet Gigafactory 3, 4 a možná i 5

/ 26. února 2017 / Business

zdroj: telegraph.co.uk/teslarati.com

Elon Musk odhalil své plány týkající se budování několika obrovských továren na baterie s názvem Gigafactory.

 

Elon Musk má rozdělaných hned několik projektů, ale nebojí se plánovat další. V současnosti je v procesu výstavby továrny na výrobu solárních panelů v americkém Buffalu. Ta bude mít kapacitu ve výši 1 GW a denně bude schopna vyrobit 10 000 solárních panelů. Půjde tedy o největší prostor pro výrobu solárních panelů v severní Americe.

Současná továrna v Nevadě zase představuje největší budovu na světě, co se týče základů stavby. Musk a zaměstnanci Tesly dali továrně přezdívku „alien dreadnought“, čímž odkazují na vesmírnou bojovou loď.

zdroj fotografie: teslarati.com

Továrna se nachází na pozemku o rozloze 12 140 m2, který je 3x tak velký jako Central Park. Originální velikost byla 4 046 m2, ale společnost ji v červnu 2015 rozšířila.

Tesla je jednou z nejpokrokovějších společností a na pohánění továrny používá obnovitelné zdroje energie. Továrna je plně soběstačná, veškerou potřebnou energii si vytvoří sama prostřednictvím solární, geotermální a větrné energie.

zdroj fotografie: qz.com

Musk se již dříve vyjádřil, že k uspokojení poptávky po elektrovozidlech bude třeba vybudovat nejméně 200 továren. Myšlenka Elona Muska je jasná a přímá, jeho cílem je pomoci světu k úplnému přechodu k udržitelné energetice.

Navíc už 20. února odstartovala výroba Modelu 3 v americkém Fremontu. První kousky tohoto auta by se k zákazníkům měly dostat již v průběhu července. Vize je jasná, vyrobit 5 tisíc automobilů za týden, přičemž do začátku roku 2018 by se měla týdenní produkce pohybovat na úrovni 10 tisíc kusů.

zdroj fotografie: autocar.co.uk

Základní verze Tesly Modelu 3 nabídne dojezd na úrovni 345 km, pohon zadní nápravy a zrychlení z 0 na 100km / h za méně než 6 sekund. Samozřejmostí bude i dokonale zvládnutá bezpečnost v podobě nejnovější generace systému Tesla Autopilot 2.0 s režimem plně autonomního řízení.

zdroj fotografie: evercharge.net

Vizionář Elon také slibuje interiér, který ti nabudí pocit, jako by ses vezl v kosmické lodi. O kvalitu se starají špičkoví odborníci na automobilové interiéry z Volva. Kapacita baterie základního modelu se bude pohybovat na úrovni 60 kWh. Ten nejvyšší model bude disponovat baterií pod 100 kW. Pozdější verze by mohly být vybaveny solární střechou. Určitě se je tak na co těšit.

zdroj: shareholder.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]