0

sdílení

Elon Musk potvrdil, že bude nový Tesla Roadster

Rudolf Nečas / 2. ledna 2017 / Business

zdroj: tesla.com

Skvělá zpráva pro milovníky elektromobilů a jízdy s větrem ve vlasech.

 

Elon Musk právě oznámil plány přivést sportovní vůz s nulovými emisemi zpět z hřbitova elektromobilů, kde byl pohřben na konci roku 2012 po prodeji téměř 2500 kusů během svého krátkého, čtyřletého života. Když se uživatel Twitteru zeptal, jestli bude nový Roadster, Musk odpověděl „za několik let, ale ano.“

CEO Kalifornské firmy vyrábějící elektromobily loni v konferenčním hovoru uvedl, že příští generace Roadsteru bude debutovat v roce 2019, takže tweet je možné považovat jako další potvrzení jeho vývoje.

Tesla Roadster byl dvoumístný automobil bez střechy a podvozkem založeným na Lotusu Elise. Byl prvním pro provoz schváleným elektromobilem používajícím lithium-iontové bateriové články a prvním vozem na elektrický pohon, který dokázal ujet více než 200 mil (320 kilometrů) na jedno nabití.

Tesla má od Roadsteru za sebou dlouhou cestu, v současnosti produkuje Model S, Model X a brzy Model 3 – první cenově dostupný elektromobil společnosti. Automobilka vyrábí i baterie pro domácnosti a nejnověji i solární šindele.

tesla-roadster_6378
foto: trueautosite.com

Ale budoucnost nebyla pro Muska vždy takto světlá. Začátkem tohoto roku v průběhu valné hromady připustil, že průběh „života“ Roadsteru rozhodně nebyl hladký. Musk řekl, že když spoluzakladatelé Googlu, Larry Page a Sergey Brin, šli na testovací jízdu, Roadster dosáhl maximální rychlosti jen 10 mil za hodinu. První Roadster „vůbec nebyl bezpečný, stále měl pouchy a nefungoval bůhvíjak“ řekl Musk.

I když o druhé generací Roadsteru ještě nejsou žádné bližší informace, spekuluje se, že by se mohl přejmenovat na Model R, aby zapadl mezi ostatní modely automobilky. Nám zbývá jen čekat, kdy se objeví nové informace o Roadsteru, ale jedno je myslím jisté – bude mnohem lepší než jeho předchůdce.

tesla-roadster-3-0-update-2015
foto: ecomento.com
zdroj: inhabitat.com ,
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]