0

sdílení

Elon Musk je nejgeniálnější prodejce automobilů, jaký kdy žil

Simona Hanzelová / 1. listopadu 2016 / Business

Elon Musk, který stojí v čele Tesla Motors, a postupně celý svět přesvědčuje o tom, že budoucnost automobilového průmyslu leží v elektromobilech, pravidelně čelí více kritikům a nepřejícnosti konkurence. Přestože, zejména v souvislosti s obrovskými investicemi a špatnou finanční situací Tesly zastávají názor, že by se měl vzdát vedení společnosti, Musk všem dokazuje, že je nejlepším prodejcem aut, jaký kdy žil. Nejnověji překvapil i Wall Street.

 

Automobilka Tesla za třetí čtvrtletí vykazuje zisk na akcii 0,71 dolaru (cca 18 Kč). Společnost ve středu 26. října oznámila, že její tržby ve třetím čtvrtletí představují až 2,3 miliardy dolarů (56,7 miliard Kč), což je mnohem více, než původně očekávali analytici, kteří společnosti předpovídali velkou ztrátu. Tesla má tak za sebou své nejziskovější čtvrtletí vůbec.

Očekávaný Model 3, jehož ambicí je ovládnout masový trh, představuje pro Elona Muska z dlouhodobého hlediska jednu z největších priorit, protože jeho vizí je stlačit cenu dolů tak, aby se elektromobily staly cenově dostupnými pro širokou veřejnost. Prodejní cena tohoto zatím nejdostupnějšího elektromobilu od Tesly je 35 000 dolarů, což je přibližně 864 000 Kč, a dosud si ho předobjednalo více než 370 000 lidí. První elektromobily typu Model 3 se však na silnice dostanou až koncem roku 2017 a jeho hromadná výroba se odhaduje až na rok 2018.

maxresdefaultzdroj: i.ytimg.com

Poptávka po Model 3 je opravdu velká. Elon Musk ale překvapivě zájemce do jeho koupě netlačí, právě naopak. Tvrdí, že potenciální zákazníky nechce příliš rozptylovat od jejich aktuálního produktu, kterým je luxusní sedan Model S. Tesla tedy praktikuje jakousi anti-prodejní praktiku a všichni, kteří se přijdou informovat o nejnovějším modelu, jsou v konečném důsledku nasměrování k Modelu S.

Na zájemce o Model 3 není vyvíjen žádný tlak – přestože se tak na první pohled může zdát – aby si koupili vozidlo, které je momentálně na místě prodeje fyzicky k dispozici, protože Tesla svá auta neprodává stejným způsobem jako ostatní automobilky. Zákazníci si vozidla objednávají přímo přes internet nebo ve speciálních obchodech, které se většinou nacházejí v obchodních centrech, a které až nápadně připomínají prodejní místa společnosti Apple.

js-ziw5gtrdhiaxg9h3qrq-tesla-model-3
zdroj: t2.aimg.sk

Pokud tedy Elon Musk dokáže přesvědčit každého, kdo si chce koupit auto za 35 000 dolarů, aby zaplatil jednou tolik za luxusnější Model S, pak je zřejmě nejlepším prodejcem aut na světě. Neumím si představit žádnou jinou světovou automobilku, která by si mohla dovolit něco takového praktikovat.„Přišel sis koupit auto za 800 000 Kč? Ne, ty potřebuješ náš nejdražší model.“

V případě Tesly ale platí, že poptávka po Modelu 3 je zároveň i poptávkou po značce Tesla obecně. Proč tomu tak je asi netřeba objasňovat žádnému příznivci Tesly. Zákazníci společnosti Tesla prostě chtějí být součástí Tesla rodiny a příliš se nestarají, zda dostanou sedan nebo SUV. Lidé kupují Teslu, protože věří v Elona Muska.

Elon-musk-tesla-109zdroj: static6.techinsider.io

Elonovi se podařilo vybudovat něco, co se dosud nepodařilo žádné automobilce. Tesla není jen obyčejné auto, ale životní styl. A Elon Musk není jen obyčejný CEO společnosti, ale pro všechny majitele Tesla elektromobilů je jakousi hvězdou a důvodem, proč jsou fanoušci Tesly vůči společnosti tak loajální. A právě proto by se Elon Musk vedení společnosti neměl vzdát.

zdroj článku:  businessinsider.com  zdroj titulní fotografie: a.abcnews.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]