0

sdílení

Ekotopfilm: Jeden z největších festivalů na Slovensku dorazí do ČR

/ 26. září 2016 / Startupy

Určitě dobře víš, že mnohé zvířecí druhy na naší planetě již vyhynuly nebo jsou na pokraji vyhynutí. V přírodě některých druhů – jako jsou například lvi – rapidně ubývá, na což chtějí pořadatelé akce Ekotopfilm širokou veřejnost upozornit.

 

Nejde však o žádné nudné klábosení, vše bude zpracováno vtipně a poutavě tak, aby se pobavil návštěvník každého věku. Na Ekotopfilmu tak můžeš spatři lva pustinného v podání psího herce, nebo třeba nosorožce bílého, jehož rozložité proporce ztvárnilo prase domácí. Autoři tak chtějí návštěvníkům říci, že některých zvířecích druhů rapidně ubývá, tudíž je musí nahradit herci. Jak sami ale uvádí, papouška kakadu s jasně žlutou chocholkou městským holubem prostě nahradit nelze :)

lev

Pořadatelé Ekotopfilmu tak nenásilnou formou vyzývají ostatní, aby přišli na první český ročník renomovaného mezinárodního festivalu a nad jehož poselstvím se alespoň zamysleli.  Akce bude provázena bohatou nabídkou témat točících se kolem ochrany životního prostředí, nicméně největší důraz bude kladen zejména na otázku udržitelnosti.

papousek

Akce se koná 15. – 19. října 2016 v Praze v hotelu Olšanka, odkud následně všechny snímky i s doprovodným programem poputují v rámci festivalové tour do více než 50 měst naší země.

Autoři Ekotopfilmu vyzývají, abychom na festival přišli, dokud se je na co dívat…

zdroj informací a obrázků v článku: tisková zpráva, zdroj úvodního obrázku: bystricoviny.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]