0

sdílení

Dva teenageři postavili LEGO robota, který vyrábí vánoční pozdravy

Simona Hanzelová / 23. prosince 2016 / Zajímavosti

Vánoční pohlednice nebyly snad nikdy stylovější.

 

Psaní vánočních pozdravů může být někdy pořádně zdlouhavé a nudné. Co takhle si to zjednodušit? Roboti nám přece všechno usnadňují v mnoha oblastech života, proč je tedy nezapojit i do výroby pohlednic? Dva kreativní teenageři Sanjay a Arvind Seshan se rozhodli celý proces psaní vánočních pozdravů ještě vylepšit, a robota vyrobit ze snad nejzábavnější hračky na světě – z Lega.

The Holiday Plott3r“ je v podstatě jakási kreace vyrobená z LEGO Mindstorm, programovatelné robotické konstrukční sady umožňující programovat a budovat vlastní Lego roboty, která je přizpůsobena tisknutí vánočních pozdravů se vzorem sněhové vločky, vánočního stromku či Santova pozdravu. Zdá se, že tento výtvor dvou šikovných teenagerů pracuje na podobné bázi jako jehličkové tiskárny, využívaje dva značkovače, které bod po bodu vytvářejí vánoční motivy. Navíc, po ukončení tisku vysune druhá mašinka obálku, do které se krásný vánoční pozdrav už jen zabalí. Docela působivé, zejména vzhledem k tomu, že takový pozdrav v podstatě vyšel z Lega.

screen_shot_2016_12_14_at_4-02-09_pm
zdroj: cdn0.vox-cdn.com

Takže, tyto svátky by sis měl zřejmě místo pera opatřit Lego, tedy za předpokladu, že přijdeš na to, jak se to těmto dvěma dětem podařilo dát dohromady.

zdroj článku:  theverge.com  zdroj titulní fotografie: cdn0.vox-cdn.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]