0

sdílení

Důležité věci v životě, které se nevyplatí odkládat

Michaela Líšková / 13. února 2017 / Business

zdroj: favim.com

Pokud se nechceš za pár let ohlížet zpět do minulosti a litovat všech promrhaných příležitostí, které jsi mohl využít, ale neudělal jsi to, přečti si, kterých 10 věcí se fakt vyplatí udělat co nejdříve, nejlépe již dnes.

 

Nikdy není pozdě s něčím začít, a když už, tak raději pozdě než nikdy. Aby se nestalo, že máš najednou ta nejlepší léta za sebou a uvědomíš si, že jsi nežil tak, jak jsi chtěl nebo mohl. Protože pak bude opravdu pozdě.

Vyjádři, co cítíš

Asi sám víš, jak dobře se cítíš, když ti někdo řekne, že tě má rád, že si tě váží, rád s tebou tráví čas, že jsi skvělý člověk, úžasný partner a ještě lepší milenec … Pokud chceš někomu něco říct, udělej to. Udělej to dnes, zítra, za týden. Když je třeba, tak každý den. Neber lidi jako samozřejmost a nepodceňuj sílu pochvalných a laskavých slov. Všichni je potřebujeme.

foto: elitdaily.com

Nepřestaň se vzdělávat

Neříkám, že si máš udělat doktorát nebo se zlepšit v matice, která ti nikdy nešla. Ale dnešní doba nabízí neskutečně mnoho možností vzdělávat se a byl by hřích jich nevyužít. Od online kurzů, přes čtení knih a různých článků, zajímavostí a faktů až po studium. Vzdělávej se. Zejména poté, co jsi vyšel ze školy.

unnamedfoto: askmen.com

Trav čas s rodinou

Možná si řekneš, že na rodinu teď nemáš čas, protože máš spoustu povinností a jiných věcí. Ale rodina je nejdůležitější položka na seznamu věcí, které bereme jako samozřejmost i přesto, že bychom neměli. Važ si okamžiků s rodinou, nech se dobít energií a příjemnými zážitky.

ipcpest comfoto: ipcpest.com

Experimentuj

Jsi mladý a projde ti (téměř) vše. Neboj se změny, zkus experimentovat v nejrůznějších životních oblastech. Vyzkoušej nový účes, vyměň celý šatník, dej se tetovat, vyzkoušej nový sport, nauč se nový jazyk … Možností je TAK hodně.

thehautemess comfoto: thehautemess.com

Pravidelně cvič

Ano, všude se píše o tom, jak bys měl začít cvičit a zdravě žít. Ale je to pravda. Ve zdravém těle zdravý duch. Možná ráno nemáš tolik času, kolik bys potřeboval na pořádně cvičení. Nemáš čas jít do fitka nebo do Octagam parku či si jít zaběhat, protože si to vše vyžaduje čas, který nemáš? Co tak zkusit jednoduchou ranní rozcvičku v podobě jógy? Nemusíš se s tím nikomu přiznat, ale věř mi, že pokud nemáš čas, nic ti neudělá den tak jako 5 minut dobré ranní jógy. Nejprve zkus, pak dělej závěry.

qiclub comfoto: qiclub.com

Trav čas s lidmi, které máš rád

Hlavně nezůstávej v nefunkčním vztahu, protože to je to nejhorší, co můžeš pro sebe i dotyčnou osobu udělat. Ne vždy je snadné ukončit vztah, protože máte tolik historie, společných přátel, koupili jste si psa … Ale jaký má význam trpět ve vztahu, když nejsi šťastný? Jednou jsem četla velmi moudrou větu: Je těžké odejít – dokud to neuděláš. A tehdy je to ta nejjednodušší věc na světě. Jinak řečeno, vždy je pro nás těžké se k něčemu přinutit. Ale sám víš, že když jednou začneš, pak to už jde samo. Je to tvoje rozhodnutí. A tvůj čas, který už nikdy nevrátíš zpět.

foto: captureimage.net

Začni podnikat

O čem by to tu celé bylo, kdybych nezmínila podnikání. Pokud toužíš po něčem vlastním, nebo jsi alespoň trochu někdy snil o tom, že bys mohl něčeho dosáhnout, jdi si za tím. A jdi za tím teď. Nečekej stále na tu správnou chvíli. Nepřijde. Protože je již zde. TEĎ je ta správná chvíle! A za rok si budeš přát, abys začal už dnes. Neboj se, zkus to.

cccucomfoto: cccu.com

Cestuj

Jednoduše, cestuj! Poznávaj svět, nové kultury, místa, lidi.  Zažij dosud nepoznané věci a ochutnej jídla, o kterých se ti ani nesnilo. Otevři se světu.Možná ani netušíš, jak moc ti cestování dokáže otevřít oči. Buď si uvědomíš, jaký špatný, nenaplněný život žiješ, nebo naopak, jak jsi šťastný a jak málo si vážíš toho, co máš. Objevuj svět a objevuj sám sebe. Garantuji ti, že o sobě zjistíš věci, o kterých jsi dosud netušil. Nevymlouvej, že nemáš dost peněz na cestování, nebo nemáš s kým jít. Jdi sám. O to lépe. Dovolená levně, dobře a naplno.

LFKfoto: lifehack.org

Neboj se více riskovat

Řekněme si to na rovinu. Když jsi mladý, není toho zase tak mnoho, o co bys mohl přijít. Zariskuj trochu. Neboj se občas udělat přesně opačnou věc než všichni ostatní. To je přece to, za co lidé vděčí úspěchu. Jdou si za svými cíli i přesto, že ostatní v jejich cíle nevěří. Nenech se tím odradit. Poslouchej svou intuici a neboj se více riskovat. Pokud nemáš co ztratit, pak můžeš logicky pouze více získat.

DSC_0031foto: goodmenproject.com

Začni jednat

Říká se, že sen / cíl bez plánu je pouze přání. Pokud budeš věčně o něčem snít, ale nikdy nepodnikneš potřebné kroky pro jeho naplnění, stále budeš stát na místě. Neposuneš se blíže. Nerada ti to říkám, ale tvoje nápady jsou zbytečné, pokud je neproměníš v něco reálného . Máš skvělý nápad? Tak ven s ním! Nedovol, aby ti možnou skvělou budoucnost zmařily obavy z toho, že nejsi dost dobrý. Hlavně začni jednat. Pouze tak zjistíš, zda jsi schopen dosáhnout všeho, o čem sníš.

cloudedblogcomfoto: cloudedblog.com

Na závěr snad jen tolik, že je to tvůj život. Je na tobě, co s ním uděláš a nikdo ti nemůže přikázat nic, co ty sám nechceš. To však platí i o tobě. Přestaň sám sebe limitovat a udělej všechny ty věci, po kterých celý život toužíš.

Zdroj: Max Lukominskyi, The Coffeelicious medium.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]