Důkaz, že Berlín je jedno z nejlepších míst pro cyklisty

Katarína Zelinková / 7. června 2017 / Zajímavosti

zdroj: Berlin Radbahn

Cyklisté jezdící u krajnice z Berlína zanedlouho zmizí. Ve městě chtějí vybudovat speciální cyklotrasu.

K dopravě v každém městě neodmyslitelně patří i kola. Agresivní řidiči a špatná infrastruktura cyklistům do karet ale nehrají. Proto by se cyklistika ve větších městech mohla považovat i za adrenalinový sport. Cyklisté jezdící po krajnici zvedají adrenalin nejednomu řidiči a zároveň jsou v neustálém nebezpečí.

Zdroj: Berlin Radbahn

Mnohá ​​města mají naštěstí dostatek prostoru na to, aby se tento problém mohl řešit. S velkou dávkou vynalézavosti a kreativity byl vytvořen komunitní projekt s názvem Berlin Radbahn. Jak napovídá už název, jde o speciální cyklotrasu, která povede přímo přes opuštěný prostor, který se nachází pod vyvýšenou linkou metra U1. Krytá cyklostezka bude dlouhá necelých 10 kilometrů a lemovaná zelení, v blízkosti bude také dostupný servis kol, kavárny a stánky s jídlem.

Zdroj: Berlin Radbahn

Současný stav cyklostezky je přímo tragický. Oblast kolem stanice metra je sice plná cyklistů, cyklotrasa je však příliš krátká a neudržovaná. Na mnoha místech se cyklisté musí vyhýbat vyčnívajícím kořenům stromů. Nový projekt, který instaluje cyklotrasu přímo pod trať metra, oddělí cyklisty od automobilové dopravy, a tím zvýší jejich bezpečnost. Odborníci, kteří sestavují projekt, dokonce tvrdí, že v prostoru pod metrem se nachází dostatek místa pro vytvoření obousměrné cyklostezky, která bude lemována bohatou vegetací.

Zdroj: Berlin Radbahn

Projekt Berlin Radbahn má na svědomí architekt Matthias Heskamp spolu se svým týmem, který tvoří zahraniční odborníci z pěti různých oblastí. Podle portálu Bike Citizen, projektu berlínské cyklostezky vyslovil berlínský senát plnou podporu a oficiální předložení a prezentace projektu je naplánována na začátek července. Podle autorů je hlavním cílem projektu „revitalizovat opuštěný prostor podél kultovní linkou U1 a vytvořit z něj impulzivní a žijící městskou část. Projekt chce rozvíjet moderní mobilitu, inovace a volnočasové aktivity.“

Zdroj: Berlin Radbahn

Podle mnoha obyvatel má Berlín v rámci cyklistické infrastruktury značné nedostatky, a tak si projekt kromě senátu okamžitě získal i přízeň široké veřejnosti. Berlin Radbahn je zatím v raném stádiu, ale už teď má velmi pozitivní vyhlídky. Zbývá jen doufat, že se kompletní projekt setká se stejnými pozitivními ohlasy jako dosud a za pár let se všechny plány změní ve skutečnost.

Zdrojový článek: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]