0

sdílení

Druhý únorový týden ovládne Startup Europe Week

/ 2. února 2017 / Startupy

zdroj: archív Nadace Vodafone

Od 6. do 10. února Evropa ožije 2. ročníkem Startup Europe Week (SEW). Inciativa, podporovaná Evropskou komisí a Startup Europe, si klade za cíl vytvářet otevřený prostor pro projekty začínajících podnikatelů přes celou šíři kontinentu, motivovat a oslavovat tak nové formy podnikání. Do projektu se může zapojit každá evropská země a jakákoli organizace. V České republice se startupové inciativy účastní i Nadace Vodafone.

 

„V loňském roce se do Startup Europe Week zapojili naši kolegové ze Španělska, kteří mají dlouholeté zkušenosti s podporou startupů a mikropodnikatelů. My v Nadaci Vodafone jdeme cestou podpory sociálních startupů a sociálních podniků, stále hledáme ty nejefektivnější způsoby, jak zvyšovat jejich ekonomickou hodnotu i sociální dopad,“ říká manažerka grantového programu Laboratoř Nadace Vodafone Gabriela Drastichová.

IMG_6554foto: archív Nadace Vodafone

Od roku 2012 prošlo Laboratoří Nadace Vodafone, půlročním akcelerátorem pro sociální startupy, již 29 projektů a 10 nových jich momentálně prochází akcelerací. Nadace Vodafone jim nabídla mentory, konzultanty, workshopy a samozřejmě napojení na experty a technologie společnosti Vodafone.

Velice úzce spolupracuje Nadace Vodafone také se soutěží Vodafone Nápad roku. Právě tam se seznámila s tvůrcem mobilní aplikace Záchranka, do které posléze vstoupila jako generální partner. V současné době podporuje její dovývoj a škálování. Aplikace Záchranka se také zapojila do Laboratoře Nadace Vodafone s projektem „IoT platforma Záchranky“ a v neposlední řadě získala na 12 měsíců odborníka na IoT ze společnosti Vodafone v rámci programu Rok jinak.

SEW Vizuálfoto: archív Nadace Vodafone

Nadace Vodafone se rozhodla do letošního týdne Startup Europe Week zapojit dvěma aktivitami. Tou první je videokonference na téma podpora startupové komunity, které se zúčastní zástupci Nadace Vodafone Albánie, Lesotho, Německo, Španělsko a Česká republika a současně Vodafone Španělsko. Jednotlivé země představí programy podpory pro startupy a sociální podniky, zaměří se na otázky měření dopadu a rozvoje ekosystému, ve kterých fungují. Zároveň budou navzájem sdílet zkušenosti, plány do budoucna a možnosti propojování a sdílení zdrojů.

Druhou událostí je pak workshop „Jak prodat nápad“, který se uskuteční 9. 2. v coworkingovém prostoru NODE5. Mezi účastníky budou inovátoři a intrapodnikatelé ze společnosti Vodafone, zástupci startupů a sociálních podniků, které prošly nebo aktuálně procházejí programy Nadace Vodafone. Během něj prozradí špičkoví čeští mentoři, jak s nápady pracovat, jak je správně prezentovat či jak své vize prodat investorům. Účastníci se mohou těšit na Mariána Jelínka, hokejového kouče, psychologa a osobního kouče Jaromíra Jágra; odborníka na prezentace Lukáše Hrdličku; specialistku na networking Lenku Schánovou a odborníka na human center design Dalibora Tomko.

Sledujte od 6. do 10. 2. Startup Europe Week přes Facebook a Twitter Nadace Vodafone, zjistěte více o světě startupů a poslechněte si rady a doporučení předních českých odborníků.

 zdroj info: nadace Vodafone
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]