Dřevěné domy pro všechny dobrodruhy, ve kterých se budeš cítit jako doma

Richard Vítkovský / 28. května 2017 / Architektura

zdroj: getaway.house

Kdo by neměl rád dovolenou? Odpočinek od všeho a všech a nejlépe někde mimo civilizaci. Ne každý je však dobrodruh, který dokáže spát pod širým nebem někde v horách. Představ si, že přijdeš na místo dovolené, a tam na tebe čekají malé sympatické domy, dostatečně vybavené vším, co člověk 21. prvního století potřebuje.

Domy v horách pro každého

Takový nápad se zrodil v hlavě dvou mladých vysokoškolských absolventů Harvardu. Ti mysleli právě na lidi, kteří by rádi vyrazili někam dál od civilizace, ale zároveň měli pocit, že se mají kam vrátit. A právě tak se zrodil startup s názvem Getaway a tyto úžasné domy.

domy

zdroj fotografie: businessinsider.com

Výsledkem této snahy je možnost pronajmout si takový domeček jen pro sebe. Momentálně se jejich počet ustálil na čísle 12. Ceny jsou samozřejmě také lidové. A to od 99 dolarů za noc podle velikosti obytné plochy. No není to lákavá nabídka? Pokud ses rozhodl pro rezervaci pobytu, tak ještě musíš počkat. Tento luxus totiž najdeš pouze na dvou místech, a to v zalesněných oblastech Massachusetts a New Yorku.

domy

Výbava překvapí

Zajímavostí je to, že jednotlivé domky mají své pojmenování a liší se i výbavou a její rozvržením. Zvláštností je, že jednotlivé příbytky byly pojmenovány podle babiček členů týmu. Takže, kdo chce mít postel v rohu a má potřebu neustále pracovat i v období volna, je pro něj nejlepší volbou Eleanor. Pokud máš rád hezké výhledy, a to nejen přes den, ale i v noci nebo rád medituješ, je tu pro tebe Maisie s obrovským oknem. Clara zase poskytne pocit, jako bys bydlel na stromě.

Co je však pro všechny tyto příbytky společné? Základní výbava. V každém z nich je postel v různých podobách. Od jednolůžkové, přes patrovou až po postel pro páry. Abys v zimě nezmrzl a mohl si připravit jídlo, celá tato paráda je vyhřívaná plynem. Pravý digitální nomád se však neobejde bez elektrické energie. Právě proto jsou zde i solární panely na její výrobu, ba dokonce i elektrické WC. Kromě televize zde najdeš vše potřebné.

domy

A jaký je odkaz autorů těchto skvostů pro uživatele? Travte více času venku než uvnitř.

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]