0

sdílení

Do Silicon Valley se Startup World Cup 2017

/ 28. února 2017 / Business

zdroj: archív: Facebook SWC

Pokrok v 21. století kráčí nezadržitelně vpřed. Mezery k naplnění trhu se nalézají stále obtížněji. I přesto se objevují nové a inovativní nápady, vznikají originální startupy po celém světě. Právě objevovat talentované podnikatele, dát jim možnost sebe prezentace a posunout jejich myšlenky do světa je vize lidí stojících kolem inkubátoru UP21.

Letos opět dají příležitost těm nejlepším se projevit a napojit na Silicon Valley díky události Startup World Cup 2017.

Získej za svůj nápad 1 milion dolarů

Startup World Cup (SWC) je mezinárodní startupová konference a soutěž zároveň, která je organizovaná pod hlavičkou a patronátem venture kapitálového fondu Fenox. Kolébkou je samotný Silicon Valley a jejím dlouhodobým cílem je celosvětově propojit startupový ekosystém, najít a otevřít pomyslné dveře nejtalentovanějším podnikatelům.

Aktuálně v České republice a dalších zemích po celém světě proběhly registrace do regionálních kol, ze kterých vzešlo 16 nejlepších. Vítězové se utkají 24. března 2017 přímo v samotném srdci soutěže –  v Silicon Valley. Zde budou se svými nápady bojovat o zisk investice ve výši jednoho milionu dolarů.

Patronátem regionálních kol u nás je právě inkubátor UP21. Inkubátor, který o sobě prohlašuje, že podporuje lidi s jiskrou v oku.  Výkonná a marketingová šéfka UP21 Radka Horáková dodává: „Zprostředkováváme nejen jednu z top událostí tohoto roku pro startupovou komunitu, ale také napojení na Silicon Valley s podporou tamních expertů, kteří podpoří růst startupů a jejich zakladatelů.”

SWC2Foto: archív Facebook SWC

Český finálový večer plný partnerů

Finálová show a výběr reprezentanta pro postup do před-finálové šance na konci března proběhne v Praze na Žofíně už 7. března. V hlavním městě se tak letos uskuteční regionální kolo SWC pro střední a východní Evropu. UP21 už oznámil celý koncept akce i partnerů, které se budou na českém finále podílet.

O finálový večer se postará agentura KPA – KOFROŇ PRODUCTION & ADVERTISING s.r.o. Digitál mají na starosti ve Flow Media.

Zajímavá je i myšlenka pojetí konceptu celé akce, která je postavena jak jinak než na světě startupu. Tj. na světě tvrdé dřiny s nádechem lehkého punku. Všichni soutěžící se touží dostat z undegroudu do nebe. K dispozici jsou tak hned tři stupně k nebeskému vrcholu:

  • Underground –  v podzemí budou tři uzavřené diskusní pozice, ve kterých budou podnikatelé prezentovat své projekty investorům.
  • Ground – místo pro networking, svět setkávání a kontaktů s lidmi, kteří mají co říct.
  • Sky – nebe je pro startupisty prostorem pro osobní setkání s investory.

Čísla poletující kolem Startup World Cup

V úterý 7. 2. 2017 skončila možnost přihlášení se do regionálních kol. O účast v pražském regionálním kole soutěže projevilo zájem 210 startupů z 22 zemí světa. V soutěži se nakonec utkalo 115 projektů, z toho 30 % zahraničních. Bojují zde týmy například z Německa, Srbska, Estonska, ale i třeba Bosny a Hercegoviny.

Kdo tedy je v TOP 10 finalistech StartupWorld Cupu 2017 regionálního kola v Praze: Mindpax.me, Smartlook, Twisto, BLITAB Technology GmbH, Byzance, Locaid.me, Nanits, ShipVio, ARTSTAQ a Gettick.

SWC3Foto: archív Facebook SWC

Na koho se mohou účastníci před-finálového večera v pražském Žofíně těšit? Kdo usedne do poroty a promluví v Groundu? Už teď smíme prozradit několik zvučných jmen z českého startupového prostředí, ale i ze samotného Silicon Valley.

Jedná se například o Billa Reicherta, jednoho z nejžádanějších mentorů v Silicon Valley, Alfreda Coppolu a Chrise Burryho z US MAC, Marcuse Börnera z Optiopay. Z našeho prostředí pak jmenujme Karla Janečka, Lubo Smida z STRV, Ondřeje Krátkého z Liftaga, Romana Knapa ze SAP, Jana Kranáta z MC Consulting nebo Vítka Šuberta z UP21.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]