0

sdílení

Díky tomuto náramku se zbavíš prokrastinace, kouření a jiných zlozvyků

Ľubica Račeková / 14. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: buy.pavlok.com

Odstraň své zlozvyky a změň svůj život … 

 

Nos svou vůli “ zní slogan náramku s názvem Pavlok, který tě zbaví tvého zlozvyku. Ve zkratce jde o to, že si vybereš zlozvyk, kterého se chceš zbavit. Následně ho najdeš mezi možnostmi Pavloka a spojíš ho s „trestem“ – tím je nejčastěji slabý elektrický šok (340 voltů). Mírnějšími cestami k odvykání je pípání nebo vibrace.

home-hero-product-image
foto: pavlok.com

Podle výrobců se s náramkem celkem zbavíš svých zlozvyků a změníš tak svůj život. Nezáleží na tom, jestli chceš přestat s kouřením, prokrastinací, vyjídáním ledničky nebo s něčím jiným. Pavlok ti totiž dá na výběr ze stovek možností, v nichž najdeš tu svou. Výrobci navíc stále pracují na rozšiřování „nabídky“ zlozvyků, kterých se chce nositel náramku zbavit.

Zlozvyky ubírají každému z nás hodně času, a proto je třeba nahradit je dobrými návyky. Pavlok funguje na principu trestu, mozek si spojí nepříjemný impuls s určitou činností a začne se jí postupně vyhýbat, až ji jednou úplně vypustí. Tuto metodu zkoumal výzkum univerzity v Bostonu a v současnosti již Pavlok vlastní více než 30 tisíc lidí.

Jedna ze zákaznic přestala s okusováním nehtů, tohoto zlozvyku se nedokázala zbavit dlouhých 25 let. Moudře řekla: „Zvyk je silnější než rozum.“ 

Baterie náramku vydrží bez nabíjení 2 až 5 dní a jeho cena se pohybuje kolem 180 dolarů. Za tímto bolestivým odvykátorem je společnost Behavioral Technology, která vybrala od investorů na rozvoj Pavloka více než 600 tisíc dolarů. K výraznému dosavadnímu úspěchu patří i přijetí do technologického inkubátoru Harvardské univerzity, kam se v průměru dostane jen 0.1% zájemců.

Jeden z „testovatelů“ řekl: “ Předtím, než jsem použil Pavlok, jsem dva roky kouřil 20 i více cigaret denně. Během testování jsem pokaždé, když jsem se dotkl krabičky, dostal šok a během jednoho týdne byly mé touhy pryč. Teď kouřím už jen příležitostně, už se nepovažuji za kuřáka. Pavlok mi skutečně změnil život.“

Zdroj: pavlok.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]