0

sdílení

Díky pánským šlím ShirtStays bude tvoje košile stále upravená

/ 20. září 2016 / Rozhovory

Holým příkladem toho, že startupy nejsou pouze nové technologie a vynálezy, je český projekt ShirtStays, tedy pánské šle, které využijí nejen ostřílení businessmani uzavírající miliónové kontrakty, ale také obyčejní školáci cupitající na důležitou zkoušku. ShirtStays se navíc dají pořídit za pár stovek a svojí variabilností padnou každému. 

 

Ahoj, můžeš se našim čtenářům představit? Kdo jsi a co tě zajímá?

Ahoj, jsem začínající podnikatel, který s menším týmem lidí vytváří webové stránky a mobilní aplikace na zakázku. Baví mě svět startupů a rád rozjíždím nové projekty.

7

Co je to projekt ShirtStays a jak vlastně vznikl?

ShirtStays jsou pánské šle, které řeší každodenní problém většiny mužů a jejich stále se vyhrnujících košil z kalhot.

Pánové, kteří nosí košili, čelí tomuto problému dnes a denně. Třeba když vystupují z auta nebo si jen zavazují tkaničku u bot. Vždy se pak narovnají a košile je venku. Je to opravdu nepříjemné, když se Vám to stane několikrát denně a Vy si musíte košili stále dokola upravovat. Občas to pak vypadá, že se ani neumíte obléct. No a právě pro tyto situace je pohodlné mít ShirtStays.

Teď jak vznikly… Asi před dvěma lety jsem začal pracovat pro velkou mezinárodní korporaci, kde jsme měli povinný dress code a já jsem musel nosit košile. Problému s neupravenou košilí jsem čelil od prvního dne. Když jsem se podíval na své kolegy nebo muže z jiných firem, všiml jsem si, že většina z nich má stejný problém jako já. Začal jsem proto hledat řešení. Nejprve tady v Čechách, ale bohužel bez výsledku. Potom jsem se rozhlížel i v zahraničí, kde jsem narazil na ShirtStays. Okamžitě jsem si šle objednal, začal je nosit a problému s košilí jsem se jednou provždy zbavil.

Na začátku tohoto roku se mě můj kolega Pavel zeptal, jak to dělám, že moje košile drží tak perfektně v kalhotách. Řekl jsem mu o ShirtStays a on mě poprosil, jestli bych mu jedny také neobjednal. V tu chvíli mě napadlo, že bychom je mohli vyrábět přímo tady v České republice a pomoct vyřešit stejný problém i českým mužům. Slovo dalo slova a s Pavlem jsme se dali do výroby a prodeje ShirtStays.

Jak se projektu ShirtStays v současné době daří? Přibývá zákazníků?

Webové stránky ShirtStays.cz jsme poprvé spustili asi před dvěma a půl měsíci, kdy jsme si testovali trh, jestli o šle bude v Čechách vůbec zájem. Nasbírali jsme asi 25 předobjednávek a zhruba po měsíci jsme začali vyrábět. Nyní máme prodáno 60 kusů a každý den chodí další a další objednávky. Také začínáme jednat s e-shopy.

2

Byly pánské šle před výrobou a samotným prodejem testovány v běžných podmínkách?

Ano. Tím, že jsem dva roky nosil do kanceláře ShirtStays ze zahraničí, věděl jsem, že všechny části musí být co nejkvalitnější. A to se nám myslím s těmi českými ShirtStays také podařilo.

Na stránkách je uvedeno, že se pánské šle vyrábí v jedné velikosti a jsou plně nastavitelné. Mám ale kamaráda, který měří 160 cm, a naopak mám známého, který je vysoký přes 2 metry. Není v tom přeci jen rozdíl? Budou šle pohodlné oběma?

Já sám měřím kolem 185 cm. Když si ShirtStays nasadím, vidím, že právě díky posunovačům je tam dostatečně velká rezerva – jak pro muže menšího vzrůstu, tak i pro muže většího vzrůstu.

Budou šle pohodlné také při delší chůzi? Co naše kolenní klouby, nebudou příliš zatěžovány? A co při sezení, nezamotají se mi šle jako třeba sluchátka od mobilu?

S podobnými otázkami se setkávám poměrně často. Nicméně jde pouze o zvyk. První 2-3 dny myslíte pouze na to, že je máte na sobě, ale za týden už si na ně nevzpomenete a za měsíc bez nich nikam nevyjdete a stanou se nezbytnou součástí Vašeho šatníku. ShirtStays se určitě nezamotají, nemají ani vlastně jak. Tím, že jsou napnuté a překřížené, tak dokonale drží tvar.

Co se týče kolenních kloubů, tak ShirStays na ně opravdu nemají žádný vliv.

pre-a-po

 

A nemůže se stát, že šle z ponožek jednoduše vystřelí? Někteří z nás nechtějí investovat peníze do kvalitních ponožek. Ponožky prostě nejsou vidět a tak je nakupujeme v párech za pár korun. Nedokážu si představit ten trapas, kdy sedím na schůzce a z ničeho nic se ozve rána :)

To je dobrá otázka, protože přesně tuto obavu jsem měl na začátku i já. Říkal jsem si: „Co když vystřelí v tu nejméně vhodnou dobu? Co budu dělat?“.  Nicméně po pár dnech nošení jsem zjistil, že tato obava je úplně zbytečná, protože při správném zachycení spon za košili a ponožky se nemůže nic stát a to ani v případě nošení levnějších ponožek.

Vaše pánské šle se vyrábí v České republice. Pokud bude projekt nadmíru úspěšný, plánujete výrobu přesunout do zemí, kde výroba stojí méně finančních nákladů?

Když to vezmu čistě hypoteticky, tak i kdybychom prodávali stovky kusů měsíčně, tak výroba zůstane tady u nás v České republice. Důvodem je náš zákazník, který to dokáže ocenit. A také společně věříme, že poptávka po českých produktech čím dál více poroste.

Cena 399,- Kč za kus mi připadá dost nízká. Z čeho se při jejím určení vycházelo?

Ano, cena je nízká a je pouze startovací. Také si u ní testujeme cenovou citlivost zákazníka. Navíc v blízké budoucnosti budeme muset cenu zvýšit kvůli maržím pro e-shopy, které mají o ShirtStays zájem. Takže si pospěšte s nákupem, pokud šle ještě nemáte.

3

Má ShirtStays v České republice konkurenci?

Pokud vím, nikdo tu podobný produkt nevyrábí a ani neprodává. Často se ale setkávám s argumenty, že stačí mít delší košili nebo košili na míru. Což mně osobně vůbec nepomohlo, ale jako menší konkurenci to brát můžu.

Plánuješ do budoucna rozšířit sortiment? Co takhle šle pro dámy? :)

Zatím asi ne. Náš cíl je naučit co nejvíce českých mužů nosit ShirtStays a pomoci jim zbavit se nepříjemných situací s neposednou košilí.

Je nějaký český projekt, který se ti nadmíru líbí?

Nejvíce se mi líbí Kiwi.com od Olivera Dlouhého. Měl super nápad, který vznikl z jeho vlastní potřeby a zkušenosti. Dokázal ho poměrně rychle zrealizovat a během 2-3 let ho dostat na světovou úroveň. Navíc nám Oliver dokazuje, že i český startup může být celosvětově velmi úspěšný.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]