0

sdílení

Díky Bentley Bentayga Mulliner dostal luxus nový význam

Peter Mihálik / 6. března 2017 / Auto

zdroj: Bentley

Když je něco optimální, optimálnější neexistuje. Ale pokud je něco luxusní, luxusnější existuje. Alespoň u toto platí Bentley určitě.

 

Vždy je prostor pro zlepšení, vždy je i prostor na vytažení většího množství peněz z kapes klientů. Ale pokud člověk za peníze dostane něco navíc, tak proč ne? Bentley Bentayga Mulliner je ale šílený luxusní unikát. V jeho případě skutečně platí, že kdo má nekonečné zásoby na kreditní kartě, si může objednat téměř cokoliv.

V celkovém kontextu auta mi přijde motor jako těžká „konfekce“. Obyčejný šestilitr W12 s maximálním výkonem 441 kW a 900 Nm maximálního točivého momentu dokáží i s velkým SUV řádně zahýbat, či spíše ho rozhýbat. Stovku zvládne za supersportovních 4,1 sekundy a s maximální rychlostí 301 km / h je nejrychlejším SUV na světě (kdo ví, jak by to bylo, kdyby se některým konkurenčním SUV vyhodil omezovač).

To tajemně drahé a megaluxusní skrývá hlavně interiér. Exteriér je spíše decentní, i když precizně navržený. Lak karoserie může být od dubna ve dvou tónech. Exteriérovým šperkem jsou 22″ kola s disky s plovoucím středem. Ale na ručně skládaný interiér s drahokamy zdaleka nemají.

foto: autofans.sk/Bentley

Ručně vyšívaná kůže (na výběr je sedm různých barev) je jen začátek. Vzadu jsou dvě samostatná sedadla mezi nimiž je vestavěná chladnička s křišťálovými sklenicemi. Přístrojovou desku i dveře zase zdobí dřevěná dýha (Ombre Burr Walnut). Náladové podsvícení nabízí šest různých „nálad“, přičemž se dá vytvořit i speciální efekt – na výběr je 15 různých barev s možností nastavení jasu ve dveřích, loketní opěrce a prostoru na nohy. Atmosféru dotváří (a také vytváří) ozvučení od špičkové top high-end značky Naim. Zesilovač má výkon 1 950 W a krmí až 21 reproduktorů.

foto: autofans.sk/Bentley

Během roku je k dispozici nezávislé topení a chlazení. Zadní okna mají dálkově ovládané „žaluzie“ proti přehřívání interiéru. Ale to je jen skromný začátek. Zavazadlový prostor může být osazen piknikovou sadou (Linley Hamper) s příborem, porcelánovými šálky … Vrcholem jsou hodinky Breitling Mulliner Tourbillon osazené zlatem (zákazníci mohou vybrat ze žlutého, bílého nebo růžového zlata). Na místě hodinových číslic jsou osazeny diamanty.

foto: autofans.sk/Bentley

Inu, i když každý špás něco stojí, myslím si, že v Ženevě nám z něj trošku padne čelist. Pánové v bílých „pyžamech“ budou mít zase možnost řádně utrácet.

 

zdroj: autofans.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]