0

sdílení

Detroit se mění na městskou farmu, zdarma zásobuje 2000 domácností

Linda Cebrová / 12. prosince 2016 / Tools a Produktivita

Detroit pochopil, že půda zastavěná továrnami lidi nenakrmí.

 

Ceny potravin v posledních letech neustále rostou, rodiny jsou často nuceny k přehodnocování, které potraviny si ještě mohou dovolit koupit, a které ne. Ocitli jsme se v době, kdy soběstačnost již nepředstavuje luxus, ale stává se nutností. Mnozí lidé se tak raději snaží zajistit si kousek vlastní půdy i uprostřed velkoměst, jen aby nemuseli být závislí na česneku dováženém z Číny.

Detroit byl kdysi považován za centrum automobilového průmyslu. Hlavní sídlo zde měla například automobilka General Motors. Ta však ohlásila bankrot. Co s tím? Úpadek automobilového průmyslu znamená pro severovýchod Spojených států amerických obrovský problém. Nezaměstnanost se zvyšuje, města jako je Detroit upadají.

Abanzdroj fotografie: dailymail.co.uk/Alec MacLean

Rozpadající se budovy, zchátralé budovy a volné plochy však chytají nový dech. Ve městě se rýsuje projekt se slibnou budoucností, jde o zemědělskou městskou čtvrť, která vyšla z iniciativy organizace MUFI, která se zabývá udržitelným pěstováním plodin ve městech. Momentálně tuto městskou farmu tvoří 3 akry, z toho 2 akry tvoří ovocný sad a zahrada s koutkem pro děti.

agri1zdroj fotografie: detroit.curbed.com

V této části Detroitu je tak opravdu radost bydlet, obyvatelé mají k dispozici čerstvé ovoce a zeleninu a farma je schopná zásobovat až 2000 domácností. Za poslední 4 roky se městská zahrada proměnila na zemědělský areál, který pomáhá k udržení sousedství, láká nové obyvatele, ale i investory. Prostřednictvím tohoto městského hospodářství se snaží organizace MUFI řešit problémy, kterým obyvatelé zchátralého Detroitu čelí.

agri2zdroj fotografie: mnn.com

Ty nejvýraznější problémy představuje nutriční negramotnost, ale i nedostatek kvalitních potravin. Momentálně se pracuje i na komunitním centru o rozloze 3 200 m2. V budově se budou konat veřejné konference, na kterých budou lidé obeznámeni, jak co možná nejefektivněji pěstovat plodiny, přičemž důraz se bude klást na udržitelné postupy v městském zemědělství. Lidé si v současnosti nově definují, jak by měl život v městském prostředí vypadat. Obyvatelům Detroitu je nabídnuta jedinečná příležitost bydlet v zajímavém prostředí, kde se prolínají bytové zóny komerční, ale i zemědělské.


zdroj: inhabitat.com zdroj titulní fotografie: tenmilemedia.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]