0

sdílení

Detroit se mění na cyklistické město, zájem vzrostl o 400 %

Ľubica Račeková / 14. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: pms.wikipedia.org

Městu zjevně záleží na životním prostředí a zdravém životním stylu. Nejnověji naplánovali velké investice do infrastruktury pro cyklisty. Od roku 2006 město vytvořilo 170 mil cyklostezek, a od roku 2000 vzrostlo půjčování kol o 400 %, a toto číslo stále roste. V současnosti patří Detroit k městům s nejrychlejším nárůstem využívání kola jako dopravního prostředku v… Číst více &raquo

Městu zjevně záleží na životním prostředí a zdravém životním stylu. Nejnověji naplánovali velké investice do infrastruktury pro cyklisty. Od roku 2006 město vytvořilo 170 mil cyklostezek, a od roku 2000 vzrostlo půjčování kol o 400 %, a toto číslo stále roste. V současnosti patří Detroit k městům s nejrychlejším nárůstem využívání kola jako dopravního prostředku v USA.

pexels.com

Přesto je to stále jen 1 % populace města, které se přepravuje na kole. Před Detroitem jsou města jako Cambridge a Massachusetts, kde téměř 10 % obyvatel jezdí na kole. Kulturní a politická změna podněcuje novou éru cykloturistiky.

Největší město ve státě Michigan má už i chráněné cyklostezky, plány se však netýkají jen cest, ale i vzdělávání, politiky a zákonů na ochranu cyklistů.

pexels.com

Podobné nadšení pro cyklistiku by mohlo propuknout i u nás. Naše silnice jsou stále plnější a zácpy ve městech stále horší. V autech je často vidět jen jednoho člověka cestujícího z práce. Lidé u nás jaksi zpohodlněli, často se stává, že někdo nezvládne bez auta ani půl kilometru do nejbližšího obchodu. Trochu iniciativy z Detroitu by naše země mohla odpozorovat.

 

Zdroj: inhabitat.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]