0

sdílení

Deprimuje tě sychravé počasí? Zkus tyto činnosti!

Marianna Mikešová / 13. listopadu 2016 / Tools a Produktivita

S blížícím se prosincem a zkracujícími se dny se i do našich domovů pomalu plíží zimní deprese a pochmurná nálada. Počasí nám velmi nepřeje a ven bys ani psa nevyhnal, jak se říká. Na druhou stranu, je to ale skvělá příležitost pro mnoho činností.

Určitě se ti to stává často. Je sobota ráno, za oknem déšť, zima , mlha a jediné, po čem toužíš, je svalit se zpátky do vyhřáté postele. No, pokud podlehneš a celý den proležíš, budou tě ​​později trápit výčitky z promarněného dne.Nečinnost navíc ještě prohloubí tvou depku a melancholii. Namísto toho se hecni a inspiruj se těmito tipy!

Užitečný relax

Začneme zlehka. Pokud si skutečně unavený a potřebuješ reset, namísto nečinného vylehávání relaxuj prospěšně . Nejlepší volbou je byznys příběh či  dobrá odpočinková kniha . Detektivka od Jo Nesboa či slovenského Dominika Dána by mohla být akorát a pochmurné počasí jen podtrhne tajemnou atmosféru příběhu.

20150729211514-man-reading-book-hipsterFoto: malaysiamarketing.my

Pokud knihu považuješ za promarněný čas, můžeš to zkusit i jinak. Jako dítě jsi určitě miloval komixy či časopisy a možná ještě doma v podkroví nějaké máš. Začni se do nich a ponoř se do nostalgických vzpomínek. Nakonec pro čas strávený s partnerkou, partnerem či rodinou je skvělý i dobrý film , pro milovníky hádanek zase luštění hlavolamů a křížovek .

5697595076_a3d3e2d212_o-0Foto: polygon.com

Game time

Dalším levelem víkendové aktivity jsou hry. Vzpomeň si na chvíle, kdy jsi ve školce, na táboře či na dovolené hrával člověče, pexeso či Dostihy a sázky a nesmírně sis to užil. Tak proč by to nemělo fungovat dnes? Navíc máš nyní mnohem větší výběr. Jsou zde například fantasy hry a hry podle oblíbených seriálů a knih jako například hra Game of Thrones či Zeměplocha od Terryho Pratchetta.

160825_game_seafall-jpg-crop-promo-xlarge2Foto: slate.com

Většina z nich je navržena tak, aby ses nejen zabavil, ale i procvičil hlavu. Vášniví hráči  počítačových her mají v takový den skvělou výmluvu pro svou závislost a takové hry navíc procvičí tvé  strategické myšlení. Pokud máš doma ve sklepě starý ping pongový stůl, neváhej a zorganizuj turnaj, jdi si s kámoši zahrát fotbal či florbal do nejbližší haly nebo navštiv laser game. Možností je mnoho, stačí se přestat vymlouvat.

maxresdefault-1Foto: youtube.com

Gastro zážitek

Úroveň našich gastro služeb z roku na rok narůstá a nepříjemné počasí je příležitostí je otestovat. Místo toho, aby ses doma krčil při obědě z polotovaru a čaji ze sáčku, vyprav se s partnerem, kámoši či rodinou do útulné kavárny na odpolední kávu a koláč nebo rovnou na oběd. Vždy je příležitost na malou oslavu, tak proč si sychravý den neudělat krásnějším? Ve společnosti se budeš cítit mnohem lépe, než sám doma na gauči v teplákách.

breakfast-cake-coffee-croissant-food-favim-com-198976Foto: favim.com

Ale pokud přece jen nemáš náladu na drahé podniky, udělej si gastro zážitek doma . Uvař nebo upeč něco pro blízké, což navodí speciální atmosféru nebo rovnou zorganizuj společné vaření . Uvidíš, jak se nasměješ. S ubývajícími stupni Celsia také přichází příležitost pro svařené víno či punč.

Kreativita

Řešením, jak se načisto zbavit negativních myšlenek, je prostě kreativita. Pokud v tobě dřímá umělecká duše, pusť se do nějakého tvůrčího projektu. Na YouTube je množství DIY návodů , jak si například vyrobit pěkný a užitečný předmět do bytu. Skvělou volbou je vytvořit si vlastní vision board , který tě bude motivovat a nakopne tě k produktivitě. Potřebuješ k tomu jen nástěnku nebo kousek kartonu, množství časopisů, z kterých můžeš vystřihovat, nůžky a lepidlo.

vision-board-teenager-tote-a-vision-board1Foto: mindyourvision.com

Pokud rád kreslíš , vytáhni papír a tužku. Pokud rád píšeš, nevymlouvej se, že nemáš čas a realizuj svůj sen o tom, že jednou napíšeš knihu. Když miluješ auta či letadla, pusť se do stavění modelů. Hlavně se neutápěj v negativitě a hledej nové způsoby, jak se zabavit.

zdroj titulní fotografie: bestwallpaperhd.com/stocksy.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]