Další Startup Weekend je za dveřmi

Hana Šormová / 3. května 2017 / Business

zdroj: Zdroj: Startup Weekend

Rodí se ti v hlavě projekt z oblasti vzdělávání, ale z rozličných důvodů sedí zatím v mozkových buňkách, nebo leží na papíře v šuplíku? Jak se ti líbí myšlenka, že máš celý víkend na to abys vybudoval a rozjel něco, co v pátek byl jen nápad? Tak přesně o tom je Startup Weekend, který se koná poslední květnový víkend v Praze.

Celosvětový hackaton od nápadu po realizaci

Sami autoři o projektu říkají, že na něj narazíte ve více zemích, než existuje známá kavárna Starbucks. O co vlastně na hackatonu Startup Weekend běží? Celá akce trvá 54 hodin, tj. víkend a  páteční večer, kdy prezentuješ svoji myšlenku. Pokud dokážeš zaujmout účastníky, založíš s nimi tým a začne vám běžet čas. Až do nedělního odpoledne máte jako tým čas ukázat, jak dokážete spolupracovat a prvotní nápad z papíru hodit do hmatatelnější podoby.

Vítěz hackatonu je pak ten, co se dostane nejdál. Je jasné, že projekt nemůže být kompletně dokončen. Cílem je si ověřit, zda nápad může reálně fungovat. Také se naučíš koordinovat práci v týmu různého věkového složení. Akce je otevřená pro každého, takže například při minulém Startup Weekendu v jednom týmu spolupracoval 14letý student s paní ve věku 56 let. Navíc se jedná o mezinárodní prostředí, pocvičíš tak třeba i jazykové schopnosti.

Foto: archív ze Startup Weekendu

 

Organizátoři ti také zajistí dostatečný přísun jídla, mentory a možnost na místě přespat. A pokud se bojíš, že nemáš vlastní dobrý nápad, tak se jednoduše připojíš k někomu, kdo tě v páteční prezentaci zaujme.

Hackaton slaví úspěchy

Jak už jsme naznačili, víkend plný mentorů a nápadů z oblasti vzdělávání není prvním, který se letos pořádá. V březnu proběhl první letošní ročník a podle Net promote score (NET) měla akce nadprůměrné hodnocení (hodnota: 8,9). Projekt kumst.co neskončil jen po víkendovém vyhlášení projektů, ale zdárně pokračuje v realizaci dále.

Startup Weekend není žádný nově vzniklý koncept. Ohlédnout se v historii můžeme až do roku 2011. V té době vzešel první “hackatonový produkt” Abdoc. Úspěch zde rovněž slavil Jan Kolář, který na základě nabytých zkušeností založil Techsquat. Pro další inspiraci se podívej na video níže.

 

Buduj svůj networking

V neposlední řadě ti Startup Weekend dává jedinečnou možnost si budovat svoji síť zákazníků, mentorů a dalších známých. Ale potkat zde můžeš i své budoucí investory. Je jen na tobě, jak s kontakty dále naložíš. Díky byznys nápadům ale můžeš jednoduše začít konverzovat s každým novým kontaktem, máš s čím za nimi přijít. Co víc, získáváš i zpětnou vazbu na to, zda tvůj projekt má reálný základ, co by bylo třeba změnit, zlepšit, apod. To vše v byznysu uplatníš.

 

Ještě běží čas, do kdy se jde na akci přihlásit. Registruj se na této stránce.

Foto: archív ze Startup Weekendu

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]