0

sdílení

Comp: Klasický zápisník, který známe již z minulých dob, prošel redesignem

Tomáš Nagy / 30. října 2016 / Business

Na Kickstarteru jsme objevili zajímavou kampaň. Designér Aron Fay z NYC, konkrétně z Pentagram Design, se rozhodl redesignovat starý známý „composition book“, který znají i naši prarodiče. Podívejme se na něj trochu blíže. 

 

1

Z „composition book“ vznikl Comp. Jak je uvedeno na oficiálních stránkách, je to „sešit“, který je vyroben s nejkvalitnějších materiálů, jaké jsou na trhu dostupné. Ano, i tak běžná věc jako je sešit může mít tak kvalitní zpracování a provedení, aby vydržela cokoli ;)

2

Než Aron dal dohromady první prototyp, strávil množství času nad celkem rozsáhlým výzkumem, kde zjistil, že design tohoto „sešitu“ se během celé historie skoro vůbec nezměnil. I to ho vedlo k tomu, aby začal spekulovat nad tím, jak ho aspoň trošku vylepšit.

Těch důvodů bylo samozřejmě více. Například i ten, že tento sešit byl odjakživa dělán tak, aby byl co nejvíce „ekonomický“. Aron se na to podíval z opačné stránky. Chce využít všechny dostupné technologie, nejkvalitnější materiály a propracovanou vazbu, aby z něj vznikl fakt parádní kousek.

34

 

„KDYŽ UVIDÍŠ COMP, HNED HO POZNÁŠ. JE TO NĚCO, CO ZDE BYLO STÁLE. NYNÍ JSME Z NĚJ UDĚLALI JEŠTĚ NĚCO MNOHEM VĚTŠÍHO A KRÁSNĚJŠÍHO. JE PROSTĚ NEJLEPŠÍ, JAKÝ MŮŽE BÝT.“- MICHAEL BIERUT, PARTNER, PENTAGRAM

Podívejme se na jeho evoluci: 

56789

Možná se na první pohled comp nebude jevit jako nějaká velká změna oproti jeho předchůdcům, ale opak je pravdou. Takové vlastnosti a propracování neměl ani jeden z jeho předchůdců.

101112131415

Pokud se ti líbí tak jako nám, můžeš přispět autorovi zhmotnit tento projekt přesně zde . Zatím se podařilo vybrat přes 27,000 $.

Zdroj, foto: kickstarter.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]