“ Coffee nap “ : vědecky ověřená metoda, která nakopne tvou produktivitu

Henrieta Balázsová / 23. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Máš za sebou náročnou noc beze spánku, přesto ale potřebuješ během den podat plnohodnotný mentální výkon? Existuje jedno řešení. Nazývá se “ coffee nap “ a tvou produktivitu dokáže opravdu pořádně nakopnout.

Co to vlastně “ coffee nap “ je?

Spánek a káva jsou těmi nejlepšími prostředky, které tě dokážou probrat k životu. Jak již pravděpodobně tušíš z názvu, “ coffee nap “ spojuje tyto dvě věci dohromady a vytváří tím jednu výjimečnou metodu, která opravdu funguje.

Celé tajemství spočívá v tom, že si vypiješ svou kávu a následně si na 15-30 minut zdřímneš. Na první pohled se ti to může zdát jako paradox – kávu přece pijeme proto, aby nás povzbudila, ne proto, abychom po ní šli spát. Podívejme se proto raději na to, jak fungování této metody vysvětluje věda.

Zdroj: pexels.com

Jak “ coffee nap “ funguje?

Jako téměř všechno, i “ coffee nap “ je o chemických procesech. Adenosin je chemická sloučenina, která vyvolává ospalost. V našem mozku se hromadí tehdy, když jsme vzhůru a začne se rozptylovat, když usneme.

“ Probírací “ účinek kofeinu se aktivuje cca 30 minut po jeho konzumaci, ale šálek kávy začne téměř okamžitě rozptylovat i adenosin. Jeho mizení je tedy zdvojnásobeno – rozptyluje se nejen tím, že si zdřímneš, ale i kofeinem, který ve tvém těle začíná působit, zatímco spíš.

Právě to je důsledkem toho, že když po zhruba 15-30 minutovém zdřímnutí vstaneš, stane se následující:

  • adenosin bude potačený zcela na minimum
  • účinek kofeinu bude po 30 minutách od jeho konzumace na svém nejvyšším bodě
  • ty budeš příjemně odpočatý a plný nové energie

“ Coffee nap “ tedy určitě patří k metodám, které bys určitě neměl obejít a stojí za to, abys je vyzkoušel na vlastní kůži. Je přece lepší věnovat 15-30 minut zdřímnutí si a svou mysl tak “ restartovat „, než se po zbytek dne trápit neproduktivní a nekreativní náladou.

Zdroj: lifeadvancer.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]