0

sdílení

Co s odpadem? Samsung řeší problém, jak se zbaví více než 2,5 milionu poškozených Galaxy Note 7

Matúš Mitro / 23. října 2016 / Zajímavosti

Samsung měl plné ruce práce se staženým top modelem, jehož osud byl zpečetěn, když mu i po první svolávací akci nadále hořely baterie. Jenže co udělá společnost s tím obrovským množstvím zařízení? Konkrétně jde o přibližně 2,5 milionu Galaxy Note 7 stažených z oběhu.

 

Poslední cestou „do hrobu“ pro phablet je zpáteční cesta do domovské země ve speciálních nehořlavých baleních, do kterých je majitelé měli na naléhání Samsungu zabalit. Jak přesně společnost naloží s takovým velkým množstvím zařízení? To zajímá i aktivisty, kteří se bojí poškození životního prostředí právě „šrotováním“ Note 7. Odpověď společnosti je však pozitivní i vůči životnímu prostředí. Mluvčí Samsungu se pro TechRadar vyjádřil: „Máme proces, kterým se těchto zařízení zbavíme bezpečně a v souladu se všemi vládními nařízeními.“ To znamená, že společnost tato zařízení v žádném případě opravovat nebo jinak obnovovat nebude. Pokud padla otázka, zda Samsung plánuje využít některé součástky z poškozeného zařízení, společnost jen odpověděla předchozí odpovědí, proto není zcela jasné, jaký proces využije.

samsung galaxy note 7 teardown-1

Stále však mluvíme o obrovském množství materiálu, který byl použit k výrobě. Aby toho nebylo málo, použité množství odpadu se stále zvyšuje, protože zákazníci posílají Note 7 v již zmíněných speciálních boxech, které obsahují i ​​ohnivzdorné rukavice. Samsung by jen toto stahování zařízení z trhu mohlo stát až 2,3 miliardy dolarů (a částka se stále zvyšuje). Tento fakt opět upozorňuje na naši závislost na smartphonech.

note-7-definitivní-pribeh3

Smartphony se zlepšují s každou generací, to je fakt. Horší je však skutečnost, co se svými zařízeními děláme, když je vyměníme za novější nebo je jednoduše odstavíme. Vyrobit skvělé zařízení je jedna věc, ale skvěle je i recyklovat je už věc druhá. Je pravda, že nám chybí procesy, díky nimž by bylo možné efektivně zpětně získat vzácné a drahé materiály, které jsou ve smartphonech používány. Takže otázka, co udělat s telefony, jejichž životní cyklus je na konci, se neváže pouze na Note 7, ale na všechna zařízení. Jak se ukázalo, výrobci často renovují a takzvaně „repasují“ svá zařízení a znovu je posílají na trh, aby ušetřili částky za materiály a recyklaci zařízení. Japonsko však ukázalo, že existují i ​​kreativnější možnosti, jak využít materiály smartphonů. Jejich plánem je využít vzácné materiály, jako zlato, stříbro a měď na výrobu medailí pro olympijské hry v roce 2020, které se budou odehrávat v Tokiu.

recyklujeme-chytré telefony

Situace byla opravdu frustrující, protože majitelé, kterým v Galaxy Note 7 shořela baterie, si baterii sami vyměnit nemohli. Pokud by byla možnost, aby si majitelé vadné baterie mohli vyměnit sami, pak by byl dopad na životní prostředí mnohem nižší a Samsung by nemusel rozesílat speciální boxy. Celkově by se tak předešlo mnoha problémům za mnohem nižší cenu. Samsung chce na nepovedený Note 7 co nejdříve zapomenout, ale právě tento chybný model, který ohrozil bezpečnost mnoha, se stává top tématem při řešení problémů s elektronikou. V dnešním světě je ohromné ​​množství elektronických zařízení, kterých se časem budeme chtít zbavit. Jak s těmito zařízeními po jejich „smrti“ bezpečně naložit bez poškozování životního prostředí je jedním z hlavních témat dnešní společnosti a doufejme, že brzy se nám dostane i řešení této těžké otázky.

baterie-vymena
zdroj: fonyzciny.startitup.sk

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]