Co dělají nejúspěšnější studenti ve svém volném čase?

Simona Hanzelová / 2. května 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com/samequizy.pl

Říká se, že vysoká škola je nejlepším obdobím v životě člověka. Ať je to jakkoli, pravdou je, že už nikdy nebudeš mít tolik času a možností, abys na sobě zapracoval jako během vysokoškolských studií. Časy se také změnily, vysokoškolský titul a dobré známky ti už práci nezaručí. Co tedy odlišuje úspěšné studentů od většiny? Možná tě to překvapí, ale je to způsob, jak tráví svůj volný čas.

Cestují

Cestovat znamená vystoupit ze své komfortní zóny, poznat nové kultury a potkat lidi z celého světa. Jako student máš k dispozici množství volných dní a prázdnin, během kterých se můžeš vydat vstříc novým dobrodružstvím. Je jen na tobě, jestli se vydáš na spontánní toulky světem, jazykový pobyt či stáž v zahraničí. Přestože našetřit si peníze na cestování se může zdát, zvláště pro studenty, problém, šikovný student ví, že když se opravdu chce, všechno jde. Navíc v dnešní době máš řadu výhod, které kdysi studenti neměli – levné letenky, Airbnb, Couchsurfing či BlaBlaCar, které ti ušetří množství peněz. Cestovat se však dá i v rámci studia a na pomoc s financováním studijního pobytu v zahraničí můžeš dokonce získat i grant. Díky studiu v zahraničí zjistíš, jak funguje školství v jiných zemích, zdokonalíš se v cizím jazyce a získáš množství dalších cenných zkušeností.

zdroj: pexels.com

Vzdělávají se v jiných oblastech

Herečka Emma Watson mohla až do konce své kariéry těžit ze svého úspěchu ve filmu Harry Potter, ale přesto se přihlásila na univerzitu. Úspěšní studenti vědí, že skutečné vzdělávání nikdy nekončí. Proto si nejen v rámci školy, ale i ve svém volném čase, rádi rozšiřují své znalosti a obzory. Ať už jde o učení se cizích jazyků, kurz programování nebo čtení naučné literatury, úspěšní studenti jsou vždy zvědaví a „hladoví“ po nových znalostech.

Cvičí

Fyzické cvičení je dobré nejen pro tvé fyzické, ale i duševní zdraví. Pokud tě někdy zajímalo, kde berou úspěšní studenti tolik energie a optimismu na své studium a další mimoškolní aktivity, toto je odpověď. Stačí pouze pár minut fyzické aktivity denně a endorfiny jsou zaručeny. Cvičení navíc odbourává stres a pomáhá i při sebekázni, díky čemuž se můžeš naplno soustředit na své studium.

zdroj: pexels.com

Čtou knihy

Úspěšný student dá přednost dobré knize před bezduchou televizní zábavou. A je úplně jedno, o jaký druh literatury jde, protože čtení nám mimo jiné pomáhá rozšiřovat i slovní zásobu, zlepšovat paměť a kreativní myšlení.

Pracují

Pokud to povaha studia umožňuje, šikovní studenti se snaží zapojit do pracovního života, aby mohli aplikovat své teoretické znalosti v praxi. Každá práce, brigáda nebo stáž je lepší, než žádná. Pouze takto získáš pracovní návyky, vybuduješ si finanční nezávislost a naučíš se odpovědnosti. Navíc, je to skvělý způsob, jak včas zjistit, kterým směrem se v budoucnu ubírat.

zdroj: pexels.com

Věnují se dobrovolnictví

Mnozí studenti pracují ve volném čase i bez nároku na odměnu. Ať už jde o čištění ulic, venčení opuštěných pejsků nebo pomoc nemocným, dobrovolnictvím nepomáháš jen jiným, ale i sobě. Kromě dobrého pocitu se naučíš i pokoře a poznáš nové lidi.

Najdou si čas na své koníčky

Pokud si myslíš, že ti nejúspěšnější studenti si nikdy neodpočinou, tak se mýlíš. Každý potřebuje jednou za čas zcela vypnout a změnit myšlenky. Ať už tě naplňuje malování, pečení nebo hra na kytaru, vždy si najdi alespoň chvíli času na to, co tě dělá šťastným.

zdroj titulní fotografie: pexels.com 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]