0

sdílení

CNN si koupila slavného YouTubera Caseyho Neistata

Linda Cebrová / 30. listopadu 2016 / Business

Mladá sociální síť Beme je nyní pod křídly CNN.

 

Zkratku světoznámé televize CNN (Cable News Network) určitě dobře znáš. Možná jsi někdy při prohlížení programů narazil i na jejich zpravodajství, které se řadí mezi nejlepší na světě. Nicméně o něco méně známý je název Beme. Jde o pokus, který spočívá v přeformátování používaných sociálních sítí. Tato sociální síť je totiž založena na krátkých videích, a právě tento parametr ji staví do podobné kategorie, ve které je i Snapchat.

beme22foto: theverge.com

Za touto ne pro všechny známou sociální sítí stojí YouTuber Casey Neistat, který se spojil s dalším obchodním partnerem a spolu přivedli na světlo světa Beme. Ze začátku se produkt na trhu velmi neuchytil a vůbec nedocházelo k masivnímu rozšiřování, jako tomu bylo například v případě Snapchatu. Na svém kontě měl něco málo přes milion stažení a člověk by řekl, že za krátkou dobu určitě zanikne.

bemefoto: theverge.com

Horkou novinkou však je, že právě CNN se rozhodla vložit všechny její naděje a značný kapitál do sociální sítě Beme. Respektive si přímo kupuje tvůrce a všech 12 zaměstnanců, kteří se budou podílet na tvorbě nových projektů pro CNN. I tak je však osud mladé sociální sítě v koncích.

Je totiž zcela zjevné, že televize CNN má zálusk především na nápady YouTubera a jeho obchodního společníka. Prvního projektu z dílny CNN a perspektivního YouTubera bychom se měli dočkat v průběhu příštího roku. Zatím však zůstává tajemstvím celá idea projektu. Vedení CNN zřejmě vidí v projektu potenciál a bude se snažit celou show modernizovat a posunout na jiný level.

zdroj: theverge.com  zdroj obrázků a titulní fotografie: huffpost.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]