0

sdílení

Čínští konstruktéři vyrobili dvoupatrový dům pomocí 3D tiskárny

Patrik Bendik / 23. února 2017 / Zajímavosti

zdroj: raywhiteshellharbouroakflatsgroup

Čína je skutečně zemí neomezených možností. Alespoň co se technologie týče. Nejnověji se jim totiž podařil vskutku husarský kousek. Za 45 dní postavila společnost HuaShang Tengda dvoupodlažní dům, a to vše jen za pomoci 3D tiskárny.

 

Produkty vyrobené pomocí 3D tiskárny poutají pozornost od té doby, co tento fenomén vznikl. Společnost HuaShang Tengda se rozhodla narušit všechny stereotypy v oblasti výstavby a postavila dům výlučně za použití 3D tisku. Aby toho nebylo málo, vybrala si rovnou dům se dvěma podlažími a rozloze přibližně 400 m². Celý stavební proces nepřekročil dobu 45 dnů. 

zdroj fotografie: CNET

Samozřejmě to není první budova, která vznikla tímto způsobem. Už v minulosti jsme se zatajeným dechem sledovali budovy z dílny jiné společnosti. Výrobu zámku nebo mnoha jiných budov má na svědomí společnost WinSun, která byla na piedestalu ve svém oboru poměrně dlouho. Později se jí reputace mírně poskvrnila konkurenčním bojem ze strany společnosti, pro kterou pracoval Dr. Berokh Khoshnevis, který tvrdil, že jeho jedinečná technologie 3D staveb byla zneužita.

zdroj fotografie: Boffi

To, čím je projekt firmy HuaShang Tengda jiný, se skrývá v samotném procesu výroby, který se odehrává přímo na místě, kde by měla budova stát. Nejprve se vytvoří jakýsi rám, který tvoří oporu domu. Rám samozřejmě obsahuje všechny potřebné rozvody. Při konstrukčním procesu se na siluetu domu montují části, které jsou vytvořeny unikátním způsobem na obrovské 3D tiskárně. Materiálem do tiskárny byl v tomto případě standardní beton s označením C30, který disponuje vynikajícím poměrem ceny a odolnosti.

zdroj fotografie: 3Dprintersonlinestore

Použitá technologie je podle společnosti zcela univerzální a dá se dokonce využít i na stavbu mrakodrapů. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.

Použitá technologie v sobě skrývá množství benefitů. Vzhledem k rychlosti, nízkým nákladům, jednoduchosti a ekologičnosti může přinést zvýšení kvality života lidí,“ vyjádřila se společnost HuaShang Tengda.

zdroj fotografie: ALL3DP

Použitelnost a udržitelnost staveb vytvořených za pomoci 3D tisku je sporná, ale v případě neustále rostoucí populace v čínských metropolích je tuto možnost výstavby třeba alespoň zvážit.

 

zdroj: fontech.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]