Čína se rozhodla nahradit tisíce taxíků se spalovacím motorem

Timotej Vančo / 13. června 2017 / Eko

zdroj: thejakartapost.com

V místě, kde je znečištění až tak velké, že tam sotva můžeš dýchat, přichází další řešení pro zlepšení této situace.

Pekingské znečištění ovzduší bylo v prosinci tak špatné, že na mezinárodním letišti museli zrušit několik letů, kvůli špatné viditelnosti. Ve snaze vyčistit notoricky známý smog představila představila Čína mírně revoluční plán. Chtějí nahradit 67 000 plynových taxíků elektrickými vozidly. Budou tedy vyžadovat, aby všechny nové taxíky byly elektrické. Projekt, při kterém dojde k výměně takového množství aut, jejich vyjde na přibližně 1,3 miliardy dolarů (9 miliard juanů).

V Číně v současnosti stojí elektrické auto přibližně 20 000 dolarů, což je dvakrát více než běžný automobil. Vedle vysoké ceny elektromobilů je pro taxislužby další výzvou také nedostatek nabíjecích stanic. Když město v roce 2014 přidalo 200 elektrických taxíků, řidiči údajně ve frontách na nabíjecích stanicích čekali až šest hodin.

foto: chicagotribune.com

Číně se od roku 2014 podařilo mírné zlepšení kvality ovzduší pomocí jejich „války proti znečištění“. Podle organizace Greenpeace se smog zvyšuje i kvůli zvyšující se průmyslové produkci v čínském ocelářském srdci, jižně od Pekingu. Působením větru se přemístilo znečištěné ovzduší s těžkým smogem na sever do národního hlavního regionu, Jingjinji.

foto: thebejinger.com

Čína také nedávno oznámila, že její domácí železnice se do roku 2020 rozšíří o téměř 30 000 kilometrů, přičemž až třetina z této vzdálenosti bude patřit vysokorychlostní železnici. Podle čínského hospodářského deníku „Čína do roku 2020 vytvoří komplexní moderní dopravní systém, který bude bezpečný, pohodlný, účinný a zelený.“

Zdroj článku: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]