0

sdílení

Chytl tě za srdce starý nábytek? Nyní máš jedinečnou možnost stát u zrodu nového projektu.

/ 3. října 2016 / Startupy

Interiérový design je čím dál více diskutovaným tématem. Mně osobně je blízký skandinávský design a také trocha retra. Že tě také baví židle z 30. let? V tom případě tě bude tento projekt bavit!

 

Nadšenci z projektu Z pokoje do pokoje dělají krásné věci a to doslova. Zachraňují krásný nábytek, ten starý, který už něco zažil. A jelikož je to baví a věří, že lidí s podobným zaměřením existuje více, rozhodli se, že otevřou v Praze nábytkovou dílnu. Takovou, kde si nábytek z bazaru nebo po babičce může opravit opravdu každý. V Karlíně, kousek od Florence, rekonstruují prostory a chystají dílnu a vybavení pro ni.

Líbí se ti tento nápad? Mně neskutečně. Protože stůl po babičce, ten z pravého dřeva, ne překližky, si ve svém pokoji rozhodně dovedu představit – pokud projde renovací. S blešáky s nábytkem se také v poslední době roztrhl pytel, jeden z největších v Česku je po cestě z Prahy do Mělníka, přesně na půl cesty. A kupujících má až až.

Tyto tři holky, Bára, Zuzka a Terka se starají o to, aby řemeslně nešizený a zajímavý nábytek, nekončil na sběrných dvorech. Samy holky stylový starý nábytek hledají, opravují a dávají dohromady. K tomu mají partů kluků, kteří jim pomáhají.

Společně se starají o to, aby nábytek, který se jednomu nehodí, měl před sebou ještě další šanci na život. Tento projekt otevírá místo, kde můžete hledat netradiční vybavení do bytu, nostalgicky se kochat, nebo se smát retro monstrům. A protože obchůdek není vše, chceme, máme všichni příležitost uprostřed Prahy sami své staré věci po babičkách opravovat. Proto se holky chystají vybavit komunitní dílnu a organizovat řemeslné workshopy. Není to skvělé?

24071_1472424524146_600x400

Projekt je zatím ve fázi příprav a pokud se ti líbí, neváhej ho podpořit na Hithitu.

zdroj: Hithit, fotografie: Hithit.
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]