0

sdílení

Věda dokázala, že lidé, kteří ponocují, jsou chytřejší

Henrieta Balázsová / 11. února 2017 / Tools a Produktivita

O tom, že časné ranní vstávání nakopne tvou produktivitu se sice píše a mluví hodně, ale nové vědecké výzkumy prokázaly, že opak je pravdou. Podle nich jsou totiž lidé, co ponocují a vstávají v pozdějších hodinách inteligentnější než lidé, kteří chodí spát brzy a brzy i vstávají.

 

Pokud ponocuješ, jsi kreativnější

Možná to nedokážeš vysvětlit racionálně, ale jednoduše si všímáš a víš, že jsi mnohem kreativnější než lidé, kteří chodí spát podstatně dříve. V noci se ti však pracuje lépe a snadněji, přes den se na nové nápady nedokážeš soustředit tak dobře jako v noci, když všechno utichne. Londýnští vědci dokonce potvrdili, že organismus lidí, kteří fungují v noci, je skutečně nastaven jinak, což označili za „evoluční zvláštnost“.

Pokud ponocuješ, máš více času na přemýšlení

Samozřejmě, čas na přemýšlení mají i lidé, kteří „fungují“ přes den. V pozdních večerních a nočních hodinách je však tvůj prostor ještě větší, protože když ostatní usnou a veškerý ruch utichne, zůstáváš úplně sám. Nemohou tě ​​vyrušit žádné telefonáty, žádné maily, žádná nečekaná návštěva. Pokud ses v tomto životním stylu našel, určitě potvrdíš, že ty nejlepší nápady jsi vždy dostal právě v noci.

Zdroj: izhlife.ru

Pokud ponocuješ, jsi vždy dobře odpočatý

V době, kdy ty vstáváš z postele, „ranní ptáčata“ už pijí druhý šálek kávy a mluví o tom, jaké produktivní ráno a dopoledne za sebou mají. Vědci však v této oblasti přišli na jedno zajímavé zjištění. Je jím to, že pokud pracuješ do časných ranních hodin a do postele uleháš zcela vyčerpán, tvůj spánek je velmi hluboký. Dokonce mnohem hlubší než spánek lidí, kteří přijdou z práce, věnují se nějakým jiným činnostem (vaření, nákup, sledování televize, cvičení, …), při kterých si jejich mysl odpočine a lehnout si jdou až potom. To je důvodem toho, proč se mnohdy necítíš unaveně ani tehdy, pokud jsi nespal doporučených 7-8 hodin.

Pokud ponocuješ během práce jsi uvolněnější a pozornější

Pokud žiješ noční život, dobře víš, že tě jen tak něco nerozhodí. Při práci jsi uvolněný a tvá mysl je v noci úplně jasná a čistá, takže se snadno vyvaruješ jakýmkoli chybám z nepozornosti. Je také prokázáno, že pozornost dokážeš udržet déle než „ranní ptáčata“. U těch se dokonce zjistilo, že jejich hladina kortizolu, tedy stresového hormonu, dosahuje vyšší hodnoty, než u ponocujících lidí.

Zdroj:  iheartintelligence.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]