Chceš pracovat pro SpaceX? Elon Musk hledá až 473 nových zaměstnanců

Simona Hanzelová / 3. dubna 2017 / Z Česka

zdroj: twitter.com/instagram.com

Webová stránka SpaceX aktuálně nabízí 473 volných pracovních míst v 41 odděleních společnosti.

Soukromá vesmírná společnost SpaceX se aktivně podílí na rozvoji technologií, které jednou lidstvu umožní kolonizovat planetu Mars. Když ji však Elon Musk v roce 2002 založil, společnost se, dle jeho slov, skládala pouze z koberců a mexické kapely. Dnes SpaceX zaměstnává stovky lidí po celých Spojených státech amerických a společnost neustále expanduje. Aktuálně je ve společnosti otevřených až 473 pracovních pozic.

zdroj: Elon Musk/SpaceX 

Ze 473 pracovních pozic mají až dvě třetiny sídlo v centrálách SpaceX v kalifornském Hawthorne. Zbývající pracovní místa jsou roztroušena v texaském Brownsville a McGregoru, v Cape Canaveral na Floridě, v městech Irvine a Vandenberg v Kalifornii a ve Washingtonu. Z obsazovaných pozic se hledá přibližně polovina inženýrů, 33 % techniků, 5 % strojníků, 5 % specialistů, 5 % manažerů a 1 % ředitelů.

 

SpaceX však hledá i zaměstnance, kteří nemusí mít žádné zkušenosti s raketovými motory, roboty, softwary nebo jinými high-tech systémy potřebnými na kolonizaci Marsu. Například SpaceX momentálně hledá na hájení svých právních zájmů i svého právního zástupce. Pokud jsi vášnivý a zkušený kuchař s dvouletou praxí, společnost ti může nabídnout práci ve městě McGregor. Žádaný je také barista, který bude „doplňovat palivo“ těžce pracujícím týmům SpaceX ve městě Hawthorne. Musk tam dokonce hledá i dobrého vrátného.

zdroj: SpaceX/Flickr

Jaká je tedy práce pro SpaceX? Lidé, kteří už pro Muska pracovali, mají často rozporuplné zkušenosti. Někteří říkají, že by Muska následovali i do pekla, kdyby je o to požádal. Jiní zase zastávají názor, že ačkoliv jsou zaměstnanci SpaceX jedni z nejvíc pracujících a nejchytřejších lidi na světě, jsou neustále vystavováni téměř nerealistickým požadavkům a očekáváním, díky čemuž jsou na nejlepší cestě k vyhoření. Tak či onak, pracovní zkušenost v SpaceX musí být rozhodně k nezaplacení.

zdroj článku: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]