Cestovat nebo pracovat? Toto je 5 způsobů, jak spojit oboje

Marianna Mikešová / 26. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Sen o cestování a vydělávání zároveň je dosažitelný, ale není zdarma. To, co se jeví jako „dream lifestyle“, je často tvrdá dřina a hodně nejistoty. Pokud po tom však skutečně toužíš, máš moře možností. Stačí ti pár korun na účtu, množství odvahy a můžeš se vydat za dobrodružstvím. A to nejen v létě, ale po celý rok!

Freelance

Přesto, jaký se stal freelancing „obehraný“, je jednou z top cest, jak vydělávat a cestovat zároveň. Jsi totiž pánem svého času a je jen na tobě, jak si pracovní čas zorganizuješ. Klidně můžeš tři hodiny denně programovat, navrhovat weby nebo psát články, zkrátka dělat jakýkoliv online byznys.

Foto: Pixabay

Freelancovat můžeš vždy z jiného místa či města, můžeš využívat Coworking a surf office. Je však důležité vědět, že na to, abys byl úspěšný, potřebuješ kromě šikovnosti skutečně dobrý time management. Občas totiž budeš zřejmě muset přetrpět i horší časy. Je to však stále lepší než strávit život v jedné kanceláři.

Foto: Pixabay

 Foto: Pixabay

Nech se zaměstnat se v nadnárodní firmě

Aby ses dostal za hranice, někdy se stačí nechat zaměstnat v některé nadnárodní společnosti, která má pracoviště i v jiných zemích. Díky své šikovnosti se tak klidně můžeš dostat na pracovní pobyty či školení například do Německa či USA.

Foto: Pexels

Foto: techdayhq.com

O tom, zda firma, o jejíž pracovní nabídku se zajímáš, takové možnosti nabízí, se informuj klidně při pracovním pohovoru.

Foto: Pixabay

Dokumentuj své cesty

Proč neudělat právě z cestování svůj primární job? Dnes máš mnoho způsobů, jak zaznamenáváním svých cest vydělávat, ať už budeš psát „sexy“ blogy z cest, budeš postovat fotografie z kouzelných míst na Instagram nebo natáčet bláznivé vlogy na Youtube.

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Je pravda, že „wannabe“ blogerů je dnes moře, ale vždy se dá do tohoto byznysu přinést něco čerstvého a možná právě tobě se podaří přidat to správné koření. Můžeš také navázat spolupráci s cestovkou či resortem a dělat pro ně recenze. Nebo nakonec můžeš vytvářet content o čemkoliv, pokud to budeš umět propojit s cestováním.

 

Foto: Pexels

Uč druhé

Vždy jsi na střední vynikal v angličtině či němčině? Pokud miluješ jazyky, nic ti nebrání v tom jít dělat lektora do zahraničí. K vyučování cizího jazyka však obvykle potřebuješ certifikát, proto se poohlédni po mezinárodních certifikátech TOEFL nebo CELTA. Bude tě to stát sice pár tisíc, ale investice do své budoucnosti se vyplatí.

Foto: Pixabay

Pokud ti jazyky nikdy velmi nešly, ale ovládáš alespoň pokročilou komunikaci, zkus vyučování některého tance či jógy. Velmi žádáni jsou i instruktoři potápění, takže pokud máš certifikát, neváhej. Téměř každá tvá záliba se dá nějak zúročit.

Foto: Pixabay

Foto: Pexels

Jeď na stáž

Pokud hledáš práci na kratší dobu a nechceš se vázat dlouhodobými smlouvami, vyzkoušej stáž. Poskytne ti skvělý start v oboru, ve kterém nemáš dostatečnou praxi a dá dostatek volnosti pro objevování. Výhodu máš, pokud jsi stále student nebo jsi školu absolvoval před méně než rokem.

Foto: Pixabay

Například s programem Erasmus můžeš vycestovat do celého světa a kromě toho, že získáš stipendium, budeš dostávat i plat. Sice to nebude žádná horentní částka, ale určitě to tvůj pobyt v zahraničí výrazně usnadní. Navíc získáš skvělé pracovní zkušenosti, které se ti budou hodit i po návratu domů.

Foto: friendsworkhere.com

Foto: Pexels

 

Foto: miriadna.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]