0

sdílení

Cestování je jednou z mála věcí, za kterou zaplatíš, ale budeš díky ní bohatší

Henrieta Balázsová / 4. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: amazonaws.com

Někteří lidé si myslí, že cestování je dostupné pouze pro ty nejbohatší. Není to však pravda. Cestování je tu pro každého, kdo chce zažívat nová dobrodružství, poznávat nové země a nové lidi a sbírat vzpomínky, na které nezapomene po zbytek svého života.

 

Mnozí se tě budou snažit odradit

Pokud svým blízkým oznámíš, že se nyní nějaký čas budeš věnovat cestování, mnozí tě budou chtít odradit. Někomu se tvé rozhodnutí nebude zdát příliš „dospělé“, od jiných zase dostaneš množství rad týkajících se (podle nich) mnohem lepších možností k investování. Mnozí tě dokonce budou obviňovat z toho, že chceš utéct před životem. Pravdou však je, že pokud se ponoříš do každodenní rutiny „běžného“ člověka – práce, jídlo, spánek a opět práce, život uteče tobě. A ani nebudeš vědět jak.

Zdroj: pexels.com

Nevzdávej se svých vnitřních tužeb

Mnozí se, když nesetkají s podporou ze svého okolí, nechají odradit. Nakonec se tedy přece jen usadí nebo investují peníze „moudřeji“, ale za cenu toho, že se vzdali svých vnitřních tužeb. To nikdy nesmíš dopustit.

Cestování je totiž zároveň cestou tvé mysli a duše. Jeho výhody jsou neměřitelné. Když cestuješ, můžeš lépe poznat nejen nové země, kultury a lidi, ale především sám sebe. Naučíš se porazit svůj strach a vystoupíš ze své komfortní zóny. Kamkoli se rozhodneš jet, užij si tuto cestu, jako by měla být tvou poslední.

Cestování jako skvělý nástroj seberozvoje

Poznávání světa ti může pomoci zdokonalit se v mnoha oblastech. Možná právě přemýšlíš nad směřováním svého života. Dny plynou a u několika věcí čekáš na ten „pravý čas“. Ten je však právě teď, tak se ujmi iniciativy, vezmi vše do vlastních rukou a vydej se na cesty. Cestování ti mimo mnohého jiného přinese například tyto výhody:

  • Naučíš se nové cizí jazyky.
  • Mnohé životní situace budeš zvládat s větší lehkostí.
  • Poznáš nové kultury.
  • Zvýšíš si zdravé sebevědomí.
  • Udržíš si aktivní nejen svou mysl, ale i své tělo.
  • Zlepšíš svou schopnost orientace.
  • Budeš žít naplno.
Zdroj: lifehack.org
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]