Cesta za sny: Buď cestovatelem a ještě pomáhej potřebným

Hana Šormová / 5. května 2017 / Z Česka

zdroj: Zdroj: archív Václava Malinského

Při brouzdání po internetu, kouknutí se na Facebook a dalších sociálních sítí lehce nabudeme dojmu, že s cestovateli po světě se snad roztrhl pytel v posledních několika letech. Najít blog, který popisuje zážitky jednotlivce, páru nebo rovnou celé skupiny, jak navštívili tamto exotické místo a jak ochutnali onen místní pokrm, není vůbec žádný problém.

Kdo by se dnes nechtěl stát cestovatelem profesionálem a pracovat tak na plný úvazek? Někteří na to jdou právě psaním blogů, natáčením videí, sdílením fotek na sociálních sítích a netrpělivého vyhlížení nových liků. My ti ale dnes přinášíme jiný příběh. Chceme poukázat, že cestováním se dá i pomáhat.

Díky cestování pomáháš druhým

Příběh Vaška Malinského začíná tradičně pocitem nenaplnění jeho dosavadního života, nespokojeností v práci a končí výpovědí. Dnes o sobě říká, že je cestovatelem, který pomáhá potřebným. My v redakci můžeme jen souhlasně přikyvovat. Vždyť díky svým cestovatelským projektům Vašek pomohl například Matějovi Kociánovi získat 55 tisíc korun od dárců z řad veřejnosti.

Po výpovědi v práci se Vašek vydal na jeho první delší cestu do zahraničí a strávil tři měsíce putováním po jihovýchodní oblasti. Kdo zde už byl, jistě dá za pravdu, že tato oblast otevře oči snad každému návštěvníkovi. Nejinak tomu bylo i v případě Vaška. Asie odstartovala sérii jeho budoucích tzv. “cest za sny”.

Cesta za sny je dobročinná akce, při které Vašek svým pochodem poukazuje na příběh nějakého jedince, který si zaslouží naši pomoc. Po návratu z Asie to byl například 800km dlouhý pochod od nejvýchodnějšího po nejzápadnější bod České republiky. Tímto pochodem chtěl cestovatel ukázat veřejnosti příběh už zmiňovaného Matěje, který je sedmým rokem v bdělém kómatu.

Foto: archív Václava Malinského

 

Pochody pro pomoc v zahraničí

Přechod naší republiky odstartoval ve Vaškově životě další milník. Ještě během chůze dostal nabídku od Pavla Doubka s možností jít dobročinný pochod v cizině. Cílem projektu Walk for Help bylo poukázat na problémy běžných lidí v Himálajích. Během této mise ve spolupráci s Most Pro Tibet a Charitou ČR celá skupina stojící za Walk for Help mimo jiné pomáhala zachovat tradiční tibetskou kulturu.

Vašek už je zpátky z Tibetu, doma ale sedět nezůstává. Aktuálně je na cestě s příběhem Emičky Zouharové. Svoji kilometráž navýšil na 4 000 km. Tolik činí obejití hranic bývalého Československa, což si dal cestoval za cíl pro tentokrát.

Foto: archív Václava Malinského

 

Osmiletá dívka od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, což zpomaluje její další vývoj. Umí se sice zvednout do sedu, kleku a plazit se. Nemluví, ale rozumí komunikaci kolem sebe. Rodiče by ji rádi umožnili návštěvu lázní a zejména neurorehabilitací, které Emičce hodně pomáhají. Hlavní problém skví ale ve financích. Pojišťovny mohou a nemusí schválit finanční příspěvek na nákladnou léčbu. I s penězi od pojišťovny musí rodiče Emičky stále doplatit 55 tisíc Kč.

Vašek vyrazil na cestu 11. dubna, aby pomohl sehnat finanční prostředky pro dívčiny rodiče. I ty se můžeš zapojit. Přidej se k Vaškovi i jen na krátký úsek, poukaž na tento příběh anebo rovnou přispěj na tuto dobročinnou akci.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]