0

sdílení

Český startup Kiwi.com nabízí cestu kolem světa tomu, kdo vyřeší složitý algoritmus

Simona Hanzelová / 5. března 2017 / Startupy

zdroj: az616578.vo.msecnd.net/bkpk.s3.amazonaws.com

Patříš mezi fanoušky levných letenek? Pokud ano, pravděpodobně jsi už slyšel o databázi Kiwi.com, ve které můžeš vyhledávat letecká spojení z celého světa, to vše v krátkém čase a za co nejlepší cenu. Český startup má však jeden problém, a za jeho vyřešení nabízí opravdu atraktivní odměnu – cestu kolem světa.

 

Vyhledávač letenek z celého světa Kiwi.com funguje již od roku 2014 a patří mezi nejúspěšnější české startupy. Za jeho popularitou stojí zejména rychlé a snadné vyhledávání leteckých spojení, která jsou výhodná zvláště tehdy, pokud mezi destinacemi neexistuje přímé spojení. Kiwi.com totiž kombinuje nabídky různých leteckých dopravců z celého světa.

zdroj: oaklandairport.com

Brněnská technologická firma má však jeden problém – hledá fungující algoritmus, díky kterému bude možné efektivně kombinovat jednosměrné lety mezi několika městy, a to i v rámci jednoho dne. Takové služby využívají zejména byznys cestující, kteří v destinacích tráví jen několik hodin, případně pár dní.

V Kiwi.com se rozhodli do řešení tohoto nelehkého úkolu zapojit i širokou veřejnost a vymysleli soutěž s názvem  Travelling Salesman Challenge, do které se mohou přihlásit dvou až tříčlenné týmy. Přihlášení je však možné už jen do 5. března. Finální řešení je třeba odevzdat do 19. března.

zdroj: blogs-images.forbes.com

Vymyslet nový algoritmus během 14 dní určitě nebude jednoduché – jen při kombinaci 10 míst jde o 300 tisíc možností letů, při 15 městech je to až téměř 87 milionů. Důležité je i to, aby bylo nové řešení rychlé, a výsledná cena letenek co nejnižší. Kiwi.com poskytne po registraci každému soutěžnímu týmu přístup do VPS, kde mohou s kódem pracovat.

Startup slibuje vítěznému týmu, který přijde s nejlepším řešením, opravdu originální odměnu, kterou je cesta kolem světa pro všechny členy týmu. Naprázdno však neodejdou ani soutěžící, kteří se umístí na druhém a třetím místě – společnost je ocení 600 a 400 eurovými kredity na nákup letenek.

Pokud si tedy troufáš, chceš se zapojit do soutěže a vyhrát cestu kolem světa, zaregistrovat se můžeš ZDE .

zdroj článku: czechcrunch.cz  
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]