České boty s příběhem, které nebudeš chtít sundat

Darja Jochimová / 28. dubna 2017 / Startupy

zdroj: FB Vasky

Zlín a boty, to je spojení, které už z české historie nikdo nikdy nevymaže. A to je dobře. Po Tomáši Baťovi tady máme dalšího úspěšného podnikatele, který se specializuje na kvalitní obuv – Václava Staňka a jeho Vasky.

Ševcovinu má v krvi – po otci. Není tajemstvím, že Vašek je čtyřnásobný mistr České republiky v běhu na osm set metrů. Po tom, co mu diagnostikovali cukrovku, se rozhodl, že svou energií bude investovat jiným směrem. A vybral si právě po vzoru otce obuv. Dnes už spolupracuje s dalšími lidmi a tým čítá přes deset osob. A každá bota projde rukama průměrně sedmi lidí. Máš tak záruku, že sis vybral opravdu kvalitní boty a to za velmi příjemnou cenu – ručně šité Vasky tě vyjdou stejně nebo dokonce levněji než kožená obuv z konfekce.

zdroj: FB Vasky

“Naše střihy vychází z tradiční pracovní obuvi, bowlingových bot nebo například pionýrek. Oprostili jsme se ale od všech přebytečných detailů, upravili vše podle našeho vlastního vkusu a výsledkem jsou Vasky. Jednoduché a ostré linie, minimalistický vzhled a neokoukané barevné kombinace. Co jsme zachovali, je kvalita provedení a kvalitní prošívání po celém obvodu bot, které je stěžejní pro jejich odolnost a výdrž,” říká Vašek.

zdroj: FB Vasky

Boty jsou nejen kvalitní a vkusné, ale také vysoce funkční . Vasky se začaly prodávat teprve rokem – letní kolekce čítala šest modelů do města a dva do přírody. Design boty byl inspirován bowlingovou botou. Zimní kolekce 2016 čítala modelů pět. Nedávno spatřila světlo světa nová kolekce pro jaro a léto. Vybírat můžeš z osmi modelů do města a dvou do přírody od černé klasiky, až po sladkou růžovou. K dostání je i loňská kolekce.

zdroj: FB Vasky

Pokud by sis přece jen z jejich nabídky nevybral, nebo máš specifické požadavky, i v tomto případě ti Vasky vyjdou vstříc. Tím, že si Vasky šijí sami, mohou naplnit tvou představu o ideálních botách. Takže si můžeš design jednotlivých modelů, které mají v nabídce, nakombinovat. Jednoduše si vybereš vlastní střih a tvar, barvu a provedení kůže, podešev a prošívání. A tvé vysněné boty jsou na světě.

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]