Česká policie obohatila svůj vozový park o kousky, za které by se nestyděli ani v Dubaji

Linda Cebrová / 12. května 2017 / Auto

zdroj: facebook.com/pg/BMW.Ceska.Republika

Pomáhat a chránit bude určitě příjemnější v BMW i8 než v Dacii Duster.

Česká Policie rozšiřuje svůj vozový park, nikoli však o auta, na která jsou zvyklí běžní smrtelníci. Již před časem se jejich sbírka aut obohatila o několik motocyklů a půjčených BMW i3 pro hlídky státní i městské policie. Dnes však mají k dispozici i hybridní sporťák BMW i8 pro potřeby dálniční policie, který nasadí na dobře známý dálniční tankodrom D1.

Naše Policie tak bude patřit k prvním na světě s tímto nadstandardním autem. Momentálně ho využívají ve městech jako je Sydney, Dubaj a Los Angeles. Dá se říci, že jde o nejdražší auto, které kdy měla silniční policie ve svých garážích. Cena BMW i8 se pohybuje na úrovni 4 milionů Kč.

V elektrickém režimu s dojezdem 37 kilometrů může jet BMW rychlostí 120 km / h, v hybridním režimu to vytáhne na 250 km / h. Toto auto má ve výbavě i doplňky jako jsou laserová světla, přičemž ho pohání zážehový 1,5 litrový tříválec. Ten má na starosti roztáčení kol zadní nápravy, točivý moment na ty přední zase posílá elektromotor.

Celkový výkon hnací soustavy představuje 266kW / 362 kW. Vozidlo má pohotovostní hmotnost jen 1485 kg. Díky tomu je schopno z klidu na 100 km / h zrychlit za 4,4 sekundy. V kombinovaném evropském cyklu měření spotřeby vykazuje jen 2,1 l / 100 km s nabitou baterií. To odpovídá produkci 49 gramů CO2 na jeden kilometr.

Nemusíme se však znepokojovat, že policisté mají nějakým zázrakem budget jako milionáři. Tento kousek si zapůjčili od společnosti BMW Group Česká republika. Na 6 měsíců nebo do ujetí 20 tisíc kilometrů si tak pár vyvolených bude moci užít komfort té nejvyšší ligy. BMW i8 na cestách určitě nepřehlédneš, má charakteristický design a součástí výbavy jsou i majáky.

 

zdroj: policie.cz

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]