Češi vyvinuli XTND Board s umělou inteligencí

Linda Cebrová / 26. května 2017 / Tech a inovace

zdroj: XTND-PressKit

Češi vyvinuli XTND Board, elektro skateboard, který je výjimečný v každém směru. Na jedno nabití ujede 20 km a na Kickstarteru už stihl vysbírat rekordních 137 tisíc dolarů.

„Život je příliš krátký na to, abys denně trávil hodiny v zápachu.“ To je heslo týmu stojícího za skateboardem XTND, kterým chtějí pomoci odlehčit dopravě a zlepšit tak špatné dopravní podmínky ve městech.

Rozhodli se proto od základů přepracovat koncept elektro skateboardů, a to tak, aby se dojíždění ve městě konečně stalo efektivní a zábavné. XTND není jen nejlehčí elektro board, ale zároveň i ten nejrychlejší na trhu. Jde přitom o první desku na světě s dokonale propracovanou umělou inteligencí.

zdroj: XTND-PressKit

Tento futuristický skteboard posouvá přepravu v přeplněných městech na zcela novou úroveň. I když jsi v jízdě na skateboardu úplným začátečníkem, vůbec to nevadí. Skateboard tě sám naučí na něm jezdit, a dokonce dá pozor i na tvou bezpečnost. Pokud například obsadíš nesprávný postoj, XTND se ani nepohne.

 

Sebevzdělávací dopravní prostředek

XTND je navíc speciální i ve shromažďování dat. Shromážděné údaje od uživatele následně využívá ke zlepšování celkového výkonu a efektivity. Navíc každá deska přispívá k vytvoření kolektivní databanky, aby se boardy dokázaly učit jeden od druhého.

Co se týče bezpečnosti, ta je dotažena do detailů. Když z desky seskočíš, ihned začne brzdit a automaticky se zastaví, aby se nedostala do provozu.

zdroj: XTND-PressKit

Zloději se nesvezou

Bezpečnostní funkce tohoto boardu znemožňují neoprávněným lidem jakkoli se na elektro skateboardu pohybovat. Můžeš ho totiž jednoduše a rychle zablokovat pomocí aplikace, pokud se bez tvého vědomí začne s deskou manipulovat. Následné trackování pomocí GPS ti prozradí, kde se tvůj skateboard právě nachází. Tato appka ti také prozradí i to, zda deska potřebuje jakoukoli údržbu nebo vyměnit kolečka.

zdroj: kickstarter.com

Dálkový ovladač a bezdrátové nabíjení

K výbavě XTND patří i dálkový ovladač, se kterým si nastavíš rychlost, jakou preferuješ. Zpětnou vazbu dostaneš v podobě LED indikátoru a vibrací. Jednou z věcí, kterou na XTNB boardu opravdu oceňuji, je bezdrátové nabíjení. Jednodušší to už totiž ani nemohlo být, stačí jen přiložit ovladač na logo a do boardu proudí energie. Ovladač přitom nemá šanci samovolně se z desky uvolnit, protože ovladač drží magneticky.

 

zdroj: kickstarter.com

Tým vývojářů stojících za XTND boardem dbal na to, aby byl každý centimetr elektro boardu co nejefektivnější. I proto jsou v něm zabudovány motory s rekuperačním brzděním. To znamená, že i během toho, co brzdíš, se ti board nabíjí.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]