0

sdílení

CES 2017: Z monitoru společnosti Dell neodtrhneš zrak! Novinka přináší 8K rozlišení za cenu 5000 dolarů

Matúš Mitro / 8. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: The Verge, The Next Web, Digital Trends

Na letošní výstavě spotřební elektroniky se ukázalo mnoho výrobců, kteří tvrdě pracovali na svých produktech. Mezi nimi rozhodně vynikl i Dell, který představil monitor s fantastickými specifikacemi, ale i vysokou cenovkou, za kterou by sis mohl klidně koupit starší auto. 

 

Dell už nechtěl víc čekat a svou pýchu v podobě nového monitoru představil na letošní výstavě CES 2017. Tato 32 “ velká novinka vyniká mnoha skvělými vlastnostmi, které ji činí výjimečnou. Už na první pohled zaujme svým vysokým 8K rozlišením s počtem pixelů 7680 x 4320, což je ekvivalent čtyř 4K displejů nebo 16 FullHD panelů. Hustota pixelů novinky je 280 ppi a dokáže zobrazit více než 900 milionů barev.

Dell UltraSharp 32 UltraHD 8k Monitor UP3218Kzdroj fotografie: The Next Web

Pokrytí barevného gamutu AdobeRGB a sRGB dosahuje 100%. To vše je zabaleno v konstrukci vyrobené z hliníku, která má malé okraje ze všech čtyř stran displeje. Jediným vyrovnaným konkurentem pro monitor od Dell-u je prototyp 27 “ monitoru Sharp s 8K rozlišením, který byl představen ještě v říjnu loňského roku, ale v dohledné době se zřejmě do prodeje nedostane.

dell-up3218kzdroj fotografie: The Next Web

Nový monitor Dell UP3218K obsahuje všechny vlastnosti hodné profesionála, mezi které patří i úprava osy otáčení, jeho výšky a naklonění, které sklopí monitor až o 179 °. Na tuto novinku si budou dělat zálusk především profesionální fotografové, grafici či designéři a pravdou je, že nebude dostupná pro každého.

dell-up3218k-monitor-720x720zdroj fotografie: Digital Trends 

Cenovka tohoto 8K monitoru šplhá do astronomických výšin a budoucí majitel si za tento kousek zaplatí 5 000 dolarů! Myslet je také třeba na to, že takto vybavený monitor si bude vyžadovat i pořádně výkonnou grafickou kartu. Dell při jeho výrobě na ničem nešetřil a novinku připravil pro sériovou výrobu. První kusy by na pulty prodejen měly dorazit už 23. března.

 

zdroj: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]