dell-8k-monitor-1200x674
zdroj fotografie: The Verge, The Next Web, Digital Trends

CES 2017: Z monitoru společnosti Dell neodtrhneš zrak! Novinka přináší 8K rozlišení za cenu 5000 dolarů

Na letošní výstavě spotřební elektroniky se ukázalo mnoho výrobců, kteří tvrdě pracovali na svých produktech. Mezi nimi rozhodně vynikl i Dell, který představil monitor s fantastickými specifikacemi, ale i vysokou cenovkou, za kterou by sis mohl klidně koupit starší auto. 

 

Dell už nechtěl víc čekat a svou pýchu v podobě nového monitoru představil na letošní výstavě CES 2017. Tato 32 “ velká novinka vyniká mnoha skvělými vlastnostmi, které ji činí výjimečnou. Už na první pohled zaujme svým vysokým 8K rozlišením s počtem pixelů 7680 x 4320, což je ekvivalent čtyř 4K displejů nebo 16 FullHD panelů. Hustota pixelů novinky je 280 ppi a dokáže zobrazit více než 900 milionů barev.

Dell UltraSharp 32 UltraHD 8k Monitor UP3218Kzdroj fotografie: The Next Web

Pokrytí barevného gamutu AdobeRGB a sRGB dosahuje 100%. To vše je zabaleno v konstrukci vyrobené z hliníku, která má malé okraje ze všech čtyř stran displeje. Jediným vyrovnaným konkurentem pro monitor od Dell-u je prototyp 27 “ monitoru Sharp s 8K rozlišením, který byl představen ještě v říjnu loňského roku, ale v dohledné době se zřejmě do prodeje nedostane.

dell-up3218kzdroj fotografie: The Next Web

Nový monitor Dell UP3218K obsahuje všechny vlastnosti hodné profesionála, mezi které patří i úprava osy otáčení, jeho výšky a naklonění, které sklopí monitor až o 179 °. Na tuto novinku si budou dělat zálusk především profesionální fotografové, grafici či designéři a pravdou je, že nebude dostupná pro každého.

dell-up3218k-monitor-720x720zdroj fotografie: Digital Trends 

Cenovka tohoto 8K monitoru šplhá do astronomických výšin a budoucí majitel si za tento kousek zaplatí 5 000 dolarů! Myslet je také třeba na to, že takto vybavený monitor si bude vyžadovat i pořádně výkonnou grafickou kartu. Dell při jeho výrobě na ničem nešetřil a novinku připravil pro sériovou výrobu. První kusy by na pulty prodejen měly dorazit už 23. března.

 

zdroj: fonyzciny.startitup.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *