0

sdílení

CEOs nejznámějších světových společností prozradili, jaké jsou jejich nejoblíbenější knihy

Henrieta Balázsová / 9. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: bs.wikipedia.org/HUFFINGTON POST.thrillist.com

Čtení je skvělým způsobem, jak získat nové informace, povzbudit svou kreativitu a naučit se pár dobrých tipů. Vědí to i současní či bývalí CEOs nejznámějších světových společností, jako je například Elon Musk, Bill Gates či Richard Branson. Víš, jaké jsou jejich nejoblíbenější knihy?

 

Jeff Bezos (Amazon) – Kazuo Ishiguro: Soumrak dne

Jeff Bezos se přiznává k tomu, že mnohem raději má fikci než naučná nebo non-fiction díla. Jednou z jeho nejoblíbenějších knih je však Soumrak dne z roku 2016. Kazuo Ishiguro v díle předestřel příběh bývalého komorníka, pana Stevense. Kniha má dvě dějové linie – jedna se odehrává v současnosti, druhá v období, kdy Stevens sloužil v Darlington Halle.

Bill Gates (Microsoft) – J. D. Salinger: Kdo chytá v žitě

Prvotina a nejznámější próza amerického J. D. Salingera patří ke kultovním dílům světové literatury. Holden Caulfield okouzlil mnohé, stejně tak i Billa Gatese. Poprvé si knihu přečetl, když mu bylo 13 let a jak tvrdí, od té doby je jeho nejoblíbenější.

Steve Jobs (Apple) – Clayton M. Christensen a kol .: Jak hodnotit svůj život

Steve Jobs byl jedním z nejúspěšnějších a nejrespektovanějších světových podnikatelů. Určitě proto stojí za přečtení kniha, která ho podle jeho vlastních slov hluboce ovlivnila. Píše se v ní o tom, že každý měří úspěch odlišně a každého čtenáře povzbuzuje ke sledování vlastních cest osobního naplnění.

Zdroj: favim.com

Elon Musk (SpaceX, Tesla Motors) – Walter Isaacson: Benjamin Franklin

Není se čemu divit, že mozek společností jako jsou SpaceX či Tesla Motors rád čte o jiných úspěšných „multitaskerech“. Kniha Benjamin Franklin: An American Life zaznamenává a popisuje život slavného spisovatele, vynálezce, vědce a diplomata, a to zajímavým a poutavým způsobem.

Richard Branson (Virgin Group) – Maya Angelou: I Know Why the Caged Bird Sings

Britský podnikatel, miliardář a CEO společnosti Virgin Group, která zahrnuje více než 400 společností, označil za jednu ze svých nejoblíbenějších knih I Know Why the Caged Bird Sings. V tomto případě jde o první část autobiografie její autorky, která v sedmi dílech podrobně zachycuje celý svůj život.

Zdroj:  businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]