0

sdílení

CEO společnosti Nokia: Chystáme návrat velkým vpádem na spotřebitelský trh!

Peter Puchovich / 12. listopadu 2016 / Business

Nokia byla kdysi opravdu velmi populární a úspěšná značka, ale špatná rozhodnutí, jakými byla spolupráce s Microsoftem a ignorování Androidu, zapříčinila, že poslední roky byly pro výrobce velmi obtížné a velmi rychle ztratil popularitu.

 

Nokia chystá velký návrat a bude vyrábět trochu jiná zařízení než dosud. Méně zajímavé Lumia smartphony s operačním systémem Windows Phone by měly nahradit zajímavější modely s Androidem, 2K displejem a Snapdragonem 820. Objevila se dokonce i existence připravovaného tabletu Nokia D1C s 13,8 palcovým displejem.

CEO Nokie - Rajeev Suri

Nokii budou s návratem pomáhat i další společnosti, které odkoupila. Řeč je o francouzské telekomunikační společnosti Alcatel-Lucent, který zase vlastní Bell Laboratories, jeden z největších komunikačních výzkumných ústavů na světě s portfoliem více než 29 000 patentů. Kromě toho Nokia vlastní další francouzskou společnost Withings, která se zabývá výrobou nositelných zařízení zaměřených na zdraví.

nokia_01

Nokia momentálně tvrdě pracuje i na 5G technologii, kterou chce stihnout spustit v Japonsku do začátku Olympijských her 2020 konajících se v Tokiu. Výrobce toho má v plánu opravdu hodně a už teď se těšíme na první novinky, které by mohl představit již příští rok. Očekávat můžeme nové smartphony, tablety, nositelnou techniku ​​a v Japonsku se mohou těšit i na 5G síť.

Tablet Nokia N1
zdroj: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]