Čelenky, které ocení indiánka i víla

Darja Jochimová / 14. května 2017 / Z Česka

zdroj: zdroj: FB Carbickova Bijoux

Krásné čelenky do vlasů byly nejdříve hitem na hudebních festivalech, poté je začaly hojně využívat nevěsty a družičky na svatbách. Jak se rodí krása do vlasů a čím je Čarbičková Bijoux výjimečná?

Letos v červnu se vdává moje nejlepší kamarádka. Ve vlasech bude mít čelenku od Čarbičková Bijoux a my družičky, jak jinak, náramky od ní ve stejném dekoru jako nevěsty čelenka.

zdroj: FB Carbickova Bijoux

Každá holka chce být občas vílou. Anička Čurlejová Poláková, původem ze Slovenska, se svým partnerem Vladimírem Škardou, vede ateliéry Carbickova bijoux & Carbickova pencils, které se zaměřují na výrobu šperků, bižuterie a bytových doplňků.

 

Anička sídlí v Liberci, ale na světovém trhu působí od roku 2010. Vystudovala design skla a šperků. Už od dětství tvořila šperky a šila. Ptáte se, jak vznikl název jejího brandu? Čarbičky jsou slovensky barvičky. V ateliéru vyrábí šperky z barviček určených pro kresbu a módní bižuterii.

zdroj: FB Carbickova Bijoux

A jaká je její tvorba? Asi nejde vyjádřit jedním slovem – je krásná, je boho, je vílí, panenkovská a taky snová. Zároveň však velice kvalitní, svěží, hravá, odlišná a v některých případech i extravagantní – klasickým případem jsou velké indiánské čelenky plné peří, na které si troufne málokdo.

zdroj: FB Carbickova Bijoux

Pokud jsi stydlivější povahy, vybereš si taky – Anička umí i něžné a decentní čelenky. Z její tvorby si zkrátka vybere každá. A pokud ne, přichází na řadu zakázková výroba. Sama autorka čelenek a šperků říká, že má závislost na tvorbě.

zdroj: FB Carbickova Bijoux

Mezi další kousky v její tvorbě patří například Hair clipy, které se hodí pro krátké i dlouhé vlasy. Všechny doplňky a bižu vyrábí z pravého peří. Hair clip je vlastně sponka s hřebínkem, kterou zacvakneš a jdeš. Pevně drží, takže se o ní nemusíš celý den starat nebo ji každou chvíli upravovat v zrcadle.


zdroj: FB Carbickova Bijoux

Sama Anička své výrobky miluje a hrdě je nosí. E-shop aktuálně nemá, ale její výrobky můžeš koupit online na Fleru nebo slovenském Sashe. Pokud si chceš její tvorbu osahat a vyzkoušet naživo, doporučuji design markety, Mint market nebo svatební veletrhy. A taky nezapomeň sledovat její sociální sítě, zvláště Instagram má velice vymazlený.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]